צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בת 5 חודשים ושבוע, התהפכותחגית 15:10 29/03/2009
שלום
בתי בת 5 חודשים ושבוע ועדיין אינה מתהפכת. היא נמצאת על הבטן לא מעט, לפעמים מצליחה לתפוס צעצוע כשהיא על הבטן.
היא אינה מרימה רגליים לכיוון הפה, מרימה לעיתים עד לאזור הבטן (אינה מכניסה אצבעות רגליים לפה).
היא בוכה עד שאני הופכת אותה כשנמאס לה להיות על הבטן. אני עושה איתה את התרגילים לעודד התהפכות, ונראה שהיא מנסה להשלים את ההתהפכות (למשל בתרגיל הג'ודו) אך קשה לה, והיד כאילו "נתקעת" לה.

איך יודעים אם היא בכיוון הנכון או שעלולה להיות בעיה התפתחותית? מה עוד ניתן לעשות כדי שתתהפך?

תודה
חגית
   התהפכותשירי קאשי 17:35 30/03/2009
הי חגית,
קשה לי לדעת דרך התכתבות מהו בדיוק גורם הקושי (אם בכלל קיים כזה). כיוון שאת כבר מבצעת תרגילים כלליים להתהפכויות, קשה לי להמליץ לך על תרגילים נוספים כיוון שלצורך כך יש לאבחן קושי ולהתאים את התרגילים באופן יותר ספציפי. בכל מקרה שלב ההתהפכויות אמור להתרחש עד גיל חצי שנה, כך שעדיין לא מדובר בעיכוב. בכדי לדעת האם היא בדרך יש לראות את התנהגותה הכללית. באופן כללי צריך לראות הרמת רגליים בשכיבה על הגב, התהפכות עד לצד מהגב, העברות משקל בשכיבה על הבטן, הושטה של ידיים, יכולת השענות על מרפקים ועל ידיים ישרות וכדומה.

בכבוד רב,
שירי קאשי
מדריכת התפתחות תינוקות – מכללת "צעד ראשון"
www.first-step.co.il
   התהפכות- תודה ושאלהחגית 21:05 03/04/2009
שירי
תודה.
אילו תרגילים את ממליצה לבצע כדי לעודד הרמת רגליים לכיוון הפה בשכיבה על הגב?
תודה
חגחת

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו