צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  מדלגת שלבים!!! בת חצי שנהנעמי 16:25 21/06/2009
ביתי, בת החצי שנה, תינוקת מדהימה ודינאמית עם נטיה להתפתחות מהירה!
הבעיה שיש לה נטיה לדלג שלבים בהתפתחות- למשל היא התהפכה קודם מהגב לבטן ומשם עברה לזחילה (כשמידי פעם היא כן מתהפכת לגב- פשוט טוב לה על הבטן והיא לא רואה צורך לשכב על הגב...)
היא זוחלת במהירות כך שהיא יותר גוררת את עצמה ודוחפת קדימה ומידי פעם מנסה לעשות תנועות עם הרגליים (כמו שצריך)
הרבה פעמים היא נעמדת עמידת 4 או עמידת 6 עם כפות הרגליים על הרצפה (כמו עמידה)
כשאנחנו מחזיקים אותה היא רוצה רק שנעמיד אותה עלינו או בישיבה (היא מאד חזקה) ותופסת טוב מאד את הגב.
בעגלה היא מתישבת מידי פעם בעצמה (דוחפת עם הידיים ומתישבת)
ותופסת חזק את הגב (אם אני מטה את העגלה לאחור היא מתעקשת להשאר באויר)
אתמול ראיתי אותה במיטה זוחלת לכיוון המעקה, מטפסת על המגן מזרון ומגיעה לקצה המעקה- ונעמדה!!! לבד. כולה זורחת מאושר.

וזה ממש מלחיץ אותי שהיא מדלגת שלבים. זה באופי שלה ואני יודעת שזה לא בריא מבחינה מוחית.
(מכירה מישהו שהלך לפני שעמד והוא היפראקטיבי)

למי לפנות ואיך לתקן זאת?

סליחה על השאלה הארוכה---
אמא של פיצ'ו
   התפתחות מהירהשירי קאשי 10:16 22/06/2009
הי נעמי,
לא ניתן לעצור את ההתפתחות המהירה אך בהחלט לא כדאי לעודד אותה. תנסו ליצור סביבה שבה היא נמצאת כמה שיותר בשכיבה ופחות מקומות בהם היא יכולה לטפס ולהעמד או למשוך להתישבות (כמובן שלא ניתן למנוע ב100 אחוז). בנוסף אני ממליצה לפנות למדריכת התפתחות על מנת לעבוד על המרכיבים עליהם היא מדלגת בדרך כדי לודא שאינה מפספפס שום שלב התפתחותי למרות ההתפתחות המהירה.

בכבוד רב,
שירי קאשי
מדריכת התפתחות תינוקות – מכללת "צעד ראשון"
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו