צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  תינוק בן שנהסמדר 16:25 26/07/2009
שלום.
ההילד שלי בעוד שבועיים יהיה בן שנה.
רציתי לשאול לגביי ההתפתחות שלו, הוא עדיין לא מנופף לשלום מוחא כפיים או אומר מילים כמו אבא או אמא.
חשוב לי לציין שכל ההתפתחות שלו היא מאוד איטת רק לפני שבועיים החל לשבת ללא תמיכה והחל לעמוד ליד הספה.

שאלתי מתי הדבר נחשב להתפתחות איטית או לאיזה שהיא בעיה מעבר לכך {חס וחלילה!!!!!!!}
למרות שקרוביי אומרים לי לא להשוות לילדים אחרים הדבר הוא בלתי נמנע מאחר שאני רואה ילדים בגילו וקטנים ממנו שכן מבצעים את כל הפעולות והדברים שציינתי לעיל

אשמח מאוד לתשובה
תודה.
   תגובה לסמדראורנה עטאר 21:26 26/07/2009
סמדר שלום,
בכדי לדעת אם קיים איזהשהוא עיכוב בהתפתחות של בנך אני צריכה לדעת עוד פרטים כמו מהם שלבי ההתפתחות שעבר עד היום. האם הוא זוחל? על הגחון? על 6?
האם במעקב השגרתי בטיפת חלב נאמר משהו על טונוס השרירים שלו?
במידה והוא זוחל, נעמד ומתיישב ללא תמיכה בגיל שנה זה עדיין לא עיכוב התפתחותי.
האם הוא מלמל הברות אחרות? דה, בה וכאלה...
האם לימדתם אותו למחוא כפיים?
מה נאמר לכם במעקב ההתפתחות בטיפת חלב?

תמיד תוכלי לפנות לרופא הילדים שלך בכדי להסיר דאגה מליבך.

בהצלחה
אורנה.
   המשךסמדר 11:56 27/07/2009
דבר ראשון תודה על התשובה המהירה.
לגביי ההתפתחות כרגע הוא מתיישב ללא עזרה ויושב ללא תמיכה.
חוצמזה הוא זוחל גחון ולפעמים מתקדם בעמידת שש למרות שזה קשה לו אז הוא מעדיף את הזחילה.
הוא משחק הרבה במצב של עמידת שש או עמידה על הברכיים.
יש לו נטייה להישען על יד ימין ולכן בפיזוטרפיה אנחנו בעיקר מחזקים את יד שמאל.

לגביי ההתפתחות הקוגנטיבית. אז הוא לא אומר מילים כמו אבא ואמא אבל הוא משמיע הברות כמו דה ודו ואה.

אני מנסה לעבוד איתו על ביי ביי ומחיאת כפיים אבל ללא הצלחה
מה אני אמורה לעשות?
הרופאה ראתה אותו לפני חודש והיא אמרה שזה מוקדם מידי לצפות ממנו לעשות זאת אבל ממה שאני רואה מסביב וקוראת בפורום רוב הילדים בגיל הזה כבר עושים זאת

תודה רבה וסליחה על האורך
   אורנה עטאר 13:54 28/07/2009
הי סמדר,
את לא כותבת מהי הסיבה שהופנתם לפיזיותרפיה? כל כמה זמן אתם הולכים?
ייתכן שאי מחיאת הכפיים/ביי קשור ל"חיזוק יד שמאל". מה אומרת הפיזיותרפיסטית?

אני לא כל כך מבינה מהכתוב מה הסיבה לכך שיד אחת פחות חזקה, אך מאחר ואתם עובדים על כך בפיזיותרפיה ייתכן וחיזוק הידיים יוביל אותו גם יותר לעלייה על 6 וזחילה על 6 שדורשת הישענות על הידיים והעברות משקל בין הידיים.

במידה וטונוס השרירים שלו נמוך וזאת הסיבה שהופנתם לפיזיותרפיה, אז ידוע כי טונוס נמוך גורם לעיכוב בהתפתחות ויכול להוביל לכל מה שתארת לגבי בנך.
אני חושבת שחשוב שתמשיכו ללכת לפיזיותרפיה או למעקב התפתחותי אחר שנותן התייחסות אישית למקום ההתפתחותי שבנך נמצא בו היום ומקדמת אותו משם.

בהצלחה!
אורנה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו