צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  התהפכותיפעת 10:55 08/08/2009
שלום, בני בן 4.5 חודשים והוא מתהפך מהגב לבן ולא מתהפך בחזרה.
לפי הבנתי בד"כ מתהפכים מהבטן לגב, אז האם זה בסדר שהוא הפך את השלבים? או מעיד על בעיה כלשהיא?
לאחר שהוא מתהפך הוא כל הזמן מנסה להפוך את עצמו בחזרה וכבר לא מתעניין בלהיות על הבטן.
האם יש תרגיל שאני יכולה לעשות איתו שיתהפך גם מהבטן לגב?
   תגובה ליפעתאורנה עטאר 21:20 08/08/2009
יפעת שלום
זה בסדר שבנך מתהפך בגילו רק כיון אחד. אין כלל לגבי מהי ההתהפכות הראשונה בטן-גב או גב-בטן. אכן חשוב שהוא יכיר להתהפך גם מהבטן לגב.
מטריד אותי למה לא מעניין אותו להיות על הבטן? דווקא בגילו אני מצפה שהוא יהיה יותר ויותר זמן על הבטן בכדי שיתפתח נכון בשלבים הבאים שהם סיבוב סביב ציר, זחילת גחון, זחילה על 6 והתיישבות.
בכדי להתהפך מהבטן לגב חשוב גם לתרגל את מערכת שיווי המשקל שלו בכדי שלא יחשוש להוריד ראש לצד כשהוא על הבטן ולהתהפך. את זה תוכלי להקנות לו ע"י מתן תנועה במרחב, תנועה בטוחה רחוקה מהגוף כשהראש נמצא בכל מיני מנחים.

אני אתן לך גם כמה עצות איך לגרום להיות להיות יותר על הבטן וגם תרגיל אחד (מיני רבים להתהפכות מבטן לגב):
שהייה על הבטן:
- כשהוא מגיע לבטן הרבי בטפיחות, שפשופים והדהודים על כל הגוף בעיקר באיזור הגב - אלו יסעו לו להיות יותר זמן על הבטן.

גלגול ג'ודו מהבטן לגב -
כשהוא על הבטן, עימדי מאחוריו (מעליו) הכניסי את היד שלך מתחת לבית החזה שלו ואחזי בזרוע, לאט לאט מישכי את הזרוע לכיון בית החזה כך שהוא יניח לאט ראש ויתהפך. עשי זאת לשני הכיוונים. חשוב לעשות זאת לאט.

שיהיה בהצלחה!
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
   המשךיפעת 21:36 08/08/2009
תודה על תשובתך המהירה.
זה לא שהוא בכלל לא רוצה לשכב על הבטן הוא דווקא מרים את הראש יפה וגם מושיט יד לצעצועים ומחשחק איתם שהוא על הבטן.
הבעיה היא: שהוא שוכב על הגב ומתהפך הוא לא רוצה להמשיך להיות על הבטן אלא רק אם הנחתי אותו מלכתחילה על הבטן, הוא ממש מנסה לחזור לגב ובגלל זה הוא כנראה לו רוצה להישאר על הבטן.
מה כוונתך לזה שישאר יותר על הבטן? הכוונה לעשות כמו מאסז' בגבו?
אני אנסה את התרגיל שהצעת לגרם לו להתהפך,תודה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו