צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  מתפתחת מהר מוטורית אך לא ממלמלתאמא לחוצה 23:59 05/09/2009
בתי בת 5 חודשים וחצי, מתיישבת בכוחות עצמה מזה שבועיים אך מסרת לזחול ומתיישבת בכל פעם שמניחים אותה. האם לאפשר לה או לעודד אותה לזחול ואיך ? (קשה למנוע ממנה לשבת, איך לעשות זאת ?) בנוסף יש עניין שמאוד מאוד מדאיג אותי הילדה אינה ממלמלת כלל, היא עשתה זאת בגיל חודשיים ושלוש ומאז היא שקטה מאוד (למעט בכי וצחוק מתגלגל) האם יכולה להיות בעיה? איך אני יכולה לבדוק זאת , האם העובדה שהיא צוחקת ובוכה בקול מסמנת שהכל כשורה?
   תגובה לאמא לחוצהאורנה עטאר 22:21 06/09/2009
שלום רב,
מעניינים אותי כמה פרטים לפני שאני עונה לך:
- איך היא מתיישבת - את יכולה לתאר? מהבטן? מהצד?
- מה היא עוד עושה מוטורית? מתהפכת? סיבוב סביב ציר?
- האם היא אוהבת להיות על הבטן?
- לגבי השמעת קולות - האם את משמיעה לה קולות והברות. הרבי לדבר איתה והשמיעי לה כל מיני קולות ותעדכני אותי עוד חודש אם היא התחילה למלמל.

כן חשוב מאוד שהיא תזחל וצריך לעודד זאת. אחרי שתעני לי אני אתן לך כמה תרגילים שמתאימים למקום ההתפתחותי שלה.

בברכה,
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות בשיטת "צעד ראשןו"
   תשובה לשאלותייךאמא לחוצה 00:29 09/09/2009
הילדה מתיישבת מהצד בעזרת היד ועושה זאת בקלות רבה, היא מתהפכת מהבטן לגב ולהפך גם בקלות, היא על הבטן רק בזמן זחילה ולא מרבה לעשות זאת, בנוסף היא תופסת משחקים וספרים ומשחקת איתם תוך כדי ישיבה. בנוגע לקולות אנו משמיעים לה הרבה הברות ומילים , יש לה שתי אחיות בגילאי 6 וחצי ו-10 שמדברות איתה המון, משחקות איתה ואפילו סיפורים התחלנו לספר לה. היא משמיעה מעט את הקול"אההההה" ארוך. אך כאמור מעט מאוד במהלך היום. האם כדאי לפנות כבר ליעוץ או שזה מצב תקין וכדאי לחכות. עוד שאלה בעניין- אם יש בעיה שקשורה לדיבור, איזה סימפטומים נוספים ניתן לבדוק? אני רוצה לציין שיש לה שמיעה חדה היא מזהה כל רחש קטן ומפנה את מבטה לכוון הרחש או הרעש האם זה סימן שהכל בסדר ? בבקשה תרגיעי אותי.
   תגובהאורנה עטאר 22:11 15/09/2009
שלום
אני מתנצלת על התשובה המאוחרת - הייתי בחופשה.

אני חושבת שעלייך לחכות קצת עם הדאגה. היא עדיין לא נמצאת בגיל שזה נחשב עיכוב.
אנו מצפים לשמוע הברות ראשונות בגיל שמונה חודשים ולכן הייתי קצת מחכה.
זה שהיא יוצרת קשר עין, שומעת, עוקבת עם מבט, מחייכת - כל אלו סימנים טובים.

תמיד את יכולה לפנות לרופא הילדים להתייעצות בכדי לשלול סיבות רפואיות.

בברכה,
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו