צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  התהפכות והרדמות עצמאיתאמא חדשה 11:51 27/11/2009
בני בן חמישה וחצי חודשים עדיין לא מתהפך..
אני עושה לו את כל התרגילים המומלצים שהוא על הגב והבטן.
כאשר על הבטן מרים את הראש ממש גבוה כולל החזה ולחצי שניה מתאמץ מאוד ומרים את כל הבטן..מושיט יד לצעצועים ומנסה להתהפך אך היד מפריע לו .הידיים שלו מונחות לצדדים ולא על המרפקים . כשאני שמה אותו על המרפקים הוא מייד מחזיר לצדדים ואז שוב מנסה להתפך והיד מפריעה .איך לעזור לו? גם לגבי התהפתכות מגב לבטן..אני שם צעצוע שאוהב והוא מנסה להגיע עם הידיים אבל לא מזיז את הגוף..

כמו כן רציתי לשאול לגבי שינה.
עד כה נרדם בהנקה או על הידיים.
בימים האחרונים אני ובעלי מנסים שירדם לבד במיטה .
זה קשה!! הוא צורח!! אנחנו מלטפים..שרים..מרימים מידי פעם לחיבוק ומחזירים...ושוב צורח...
איך עושים את זה?????

לתשובתכם אודה
   תגובה לאמא חדשהאורנה עטאר 12:01 01/12/2009
שלום,
אני מתנצלת על התשובה המאוחרת!!!

את מתארת (גם בנושאים אחרים שפתחת) קושי לשכב על הבטן ולהישען על המרפקים ומכאן הקושי בהתהפכות. לפני התיאור שלך אני יכולה להסיק שייתכן ולבנך יש דפוס של זקיפת יתר בגב מה שלא מאפשר לו להישען בנינוחות על המרפקים ומשם להניח ראש הצידה ולהתהפך. ייתכן והזקיפה מלווה גם במתח שרירי בבית החזה מה שלא מאפשר לו לבצע כפיפה.
כמובן בכדי לומר זאת בוודאות יש צורך לראות את בנך ולאבחן את הקושי. אך בנתיים אני אתן לך תרגילים שיקלו את השהייה על הבטן על המרפקים והשלב הבא יהיה תרגול של התהפכויות.
התהפכויות אמורות להתרחש בין 4-6 חודשים ולכן אינכם נימצאים בעיכוב התפתחותי.
לגבי השינה - אם יכולתי לתת לך פתרון קסם אז הייתי מאוד עשירה היום! המעבר לשינה עצמאית אינו פשוט עבור תינוק ולוקח זמן. רוב התינוקות בסוף מצליחים להירדם לבד.
אני ממליצה לבצע פעילות אקטיבית לפני השינה (ריקוד, מסג', ועוד תרגילים שחלקן אתאר לך כאן) בכדי להביא את בנך למצב בו הוא "נרדם" ולא "הולך לישון". שיהיה בהצלחה.

תרגילים לשהייה על הבטן:
1. להשכיב על הגב ,הרימי את הרגליים לכוון הפנים וחזרה. חזרי על התנועה מס' פעמים. יש לראות שהאגן מתרומם והגב מתעגל.
2. הרימי את האגן, הניחי יד מתחת לישבן.ביד אחת אחזי את הרגליים ובשנייה גלגלי את האגן לכוון הראש. חזרי על התנועה מס' פעמים.
3. הגביהי את האגן על הרגל שלך. טפיחות קלות על החזה.על מנת להוריד מתח שרירי מיותר.
4. על הגב. ישרי רגל אחת וכופפי את השנייה. גלגלי את התינוקת אל הצד של הרגל הישרה. הגיעי אל הצד וחזרה לגב. חזרי על התנועה מס' פעמים, לשני הצדדים.
5. לשהות על שני הצדדים.
6. המשיכי לגלגל עד אל הבטן. ניתן לשלב טפיחות על השכמות והכתפיים, הדהוד של הקול לתוך השכמות והגב.

הרבי לתת לבנך טפיחות ומגע עמוק בבית החזה בכדי להוריד את המתח.
נסי שהוא ישהה על הצדדים ואם קשה לו - שלבי זאת עם המון מגע עמוק (לחיצות) והדהוד של קול לתוך הגוף שלו.

כשהוא על הבטן על כפות הידיים הורידי אותו לשהייה על המרפקים ותתני לו כל הזמן מגע בידיים, בשכמות, גם טפיחות שמניעות אותו מצד לצד (באיזור החיצוני של הזרוע) וגם לחיצות של האמה לכיוון המזרון בכדי להדגיש לו את התנועה.

תעדכני אותי.
אני כאן בשבילך!
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון".
   תודה אורנה!!אמא חדשה 18:11 01/12/2009
את מקסימה!! ריגשת אותי מאוד מאוד
תודה רבה על התשובה הרחבה והמפורטת.
אני אנסה לבצע את מה שהצעת ובלי נדר אעדכן אותך ..
   אורנה-תוספת קטנה- תכנסיאמא חדשה 18:49 01/12/2009
רציתי לציין שהוא מאוד אוהב להעמד כאשר אני מחזיקה אותו(כשאני יושבת) והוא מאוד יציב בעמידה שלו . גם כאשר הוא יושב עליי הוא מביא את הגוף קדימה ומנסה לשבת...ויושב יציב . האם זה בסדר שאני מאפשרת לו פה ושם לעשות זאת? או שזה הסיבה לעיכוב? והאם יש קשר לזקיפת יתר בגב שתיארת?
   תגובה לאמא חדשהאורנה עטאר 20:04 01/12/2009
רצוי שתושיבי אותו רק שהוא נשען עלייך ותמנעי לחלוטין מהעמדה או מישיבה בגיל זה.
ייתכן וזה נובע משרירי בטן מאוד מוחזקים שלא כדאי שיהיו לתינוק בגיל זה. הם נוצרים משהייה רבה במשטחים מוטים כמו טרמפולינה, סלקל, עגלה מוטה וכו' - כמה שפחות במשטח שהוא לא 180 מעלות.
הוא יגיע להתיישבות כשיעלה על 6 ויקח את האגן אחורנית לישיבת שיכול וזה יקח עוד זמן וזה בסדר גמור.
יש לתינוקות שלנו רצון להיעמד ולהתיישב אך תנסי לדחות את זה כי יכול לפגוע במימוש שלבי ההתפתחות אצל בנך.

לילה טוב
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו