צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  התפתחות מהירהדבי 21:46 28/12/2009
בתי בת 9 חודשים. היא התיישבה לראשונה בגיל 5 חודשים, זחלה גחון כשבוע ומיד החלה לזחול על שש בגיל חצי שנה, ובו זמנית גם נעמדה תוך החזקה. כבר כמעט חודשיים שהיא עומדת בלי ידיים והיא יציבה מאוד, היא הולכת מזה זמן לאורך רהיטים והיום היא התחילה ללכת גם בלי להחזיק (עשתה 4 צעדים). כלומר, היא לא דילגה על שלבים אך עשתה הכל מהר מאוד מאוד. היא גם מאוד מהירת תפישה וכבר אומרת ארבע מילים, מצביעה, עושה "שלום" ואוכלת לבד.
בקיצור, מלבד היותי אמא גאה- האם יש סיבה לדאגה? האם יכול להיות נזק בהתפתחות מהירה מדי?
   תגובה לדביאורנה עטאר 11:18 01/01/2010
שלום דבי,
את מתארת כאן התפתחות מהירה של בתך.
במימוש שלבי ההתפתחות חשבו שתינוק ישהה בכל שלב זמן מינימלי מסויים ובתך הגיעה לעמידה מהר מאוד ולכן לא מיצתה בכלל את השלבים ההתפתחותיים הקודמים. ככל שמתרגלים את השלבים הקודמים כך משתכללים יותר ויש הטמעה עמוקה בגוף, במוח. התפתחות מהירה היא לרוב על חשבון איכות התנועה שנלמדה.
אני ממליצה לך "להגיד לבתך לחזור אחורה". מה הכוונה? היא רק בת תשעה חודשים ובשלב הזה אני לא הייתי רוצה לראות אותה עומדת אלא יותר זוחלת, משפרת את מערכת שיווי המשקל שלה, זוחלת על משטחים משתנים, טובעניים.
דוגמאות למה כדאי לעשות איתה:
1. לתת לה לעבור מכשולים
2. כל פעם לשים אותה על הגב, שתתהפך, שתעלה על 6 ורק אז תגיע לעמידה, שתתרגל את המסלול הזה הרבה פעמים ביום.
3. כשהיא עומדת לנסות ולהוציא אותה משיווי משקל - לשחק איתה עם זריקת כריות, להזיז את החפצים עליהם נשענת.
4. לא להוות לה תמיכה. לא לתת לה ידיים לעמידה או הליכה, שתסמוך רק על עצמה.
5. כמה שיותר להרחיק חפצים בעזרתם עומדת ויותר שתתרגל זחילה זחילה זחילה. יש לזה משמעות מכרעת על חוזק חגורת הכתפיים שלה.
בהצלחה
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון".
054-4366399

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו