צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בת 7.5 לא מתהפכתדנה 12:51 02/03/2010
הי

הבת שלי בת 7.5 חודשים. היא אוהבת להיות על הבטן ומגיע לצעצועים שהיא רוצה אבל מתהפכת מהבטן לגב רק כשהיא מנסה להגיע לצעצוע מסוים אבל לא בצורה מתוכננת. היא לא מתהפכת מהגב לבטן אבל כן מסוגלת להגיע למצב שהיא שוכבת על הצד.חוץ מזה היא ילדה מאושרת ומקשקשת כל היום
אני מרגישה חסרת אחריות שלא לקחתי אותה עד עכשיו לפיזיוטרפיה. אני מתכוונת לעשות את זה דחוף. השאלה היא אם זה לא מאוחר מדי ולא עשינו לה איזה נזק

תודה
דנה
   תגובה לדנהאורנה עטאר 22:00 06/03/2010
דנה שלום,
אף פעם לא מאוחר לטפל, היא אינה בעיכוב משמעותי מאחר ומתהפכת לצד אחד ובערך חצי לצד השני. אני אתן לך כמה תרגילים לתרגול בבית איתה בכדי שתממש התהפכויות לשני הצדדים ובצורה מאורגנת ומתוכננת יותר.
במידה ואת רואה שתוך שבועיים את לא מגיעה לתוצאות בעצמך תשקלי לראות מדריכה להתפתחות תינוקות שתאבחן את הסיבה לכך שהיא לא מתהפכת ותתן לך עוד מגוון תרגילים.

התרגילים: (סליחה שבלשון זכר)
בטן-גב:
להשכיב אותו על הבטן, רוכנים מעליו ומכניסים יד אחת מתחת בית השחי ואוחזים בזרוע הנגדית. עם היד השנייה מכופפים את הרגל הנגדית ליד. לאט לאט להכניס את הזרוע פנימה עד שהוא יניח ראש ולהמשיך את ההתהפכות ולהפגיש יד עם רגל נגדיים. חשוב לעשות את זה באיטיות ולראות שהראש לא נופל. אפשר לשהות קצת על הצד ולתת לו להשלים את הגלגול. לעשות זאת לשני הכיוונים.
גב-בטן:
להשכיב אותו על הגב, לעגל את הרגליים לכיוון בית החזה. להפגיש בין כפות הרגליים ולשפשף אחת בשנייה. ניתן להגביה קצת את האגן ע"י הישענות האגן על השוק שלך. לחכות לראות שהוא מחזיק את כפות הרגליים שלו. אח"כ לחזור אל הגב (בלי הרמת אגן) ולאחוז רגליים וידיים (כולם) ביחד ולהניע אותו מצד לצד, עד לצד המזרון. אפשר לעשות "טוק טוק טוק" בצד אחד ולחכות לראות אם הוא משלים את הגלגול. לעשות לשני הצדדים. אפשר לשים לו גירוי בצד שיהיה מעוניין להמשיך אליו.

בברכה,
אורנה
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו