צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  מוטוריקה עדינה ומוצקיםtaly 09:56 15/03/2010
קודם כל תודה על התשובה פשוט קראתי את הודעה של מאיה על סירוב מוצקים טוב לדעת שיש קשר בין מוטוריקה עדינה לנו בעיה דומה למרות שהוא כן אכל מוצקים בין 4 ל 5 חודשים אפילו אכיל את העצמו הוא כן אוכל מבקבוק מחודש אך רואה אוכל מוצק צורח לא מוכן לנסות כלום . הוא לא פיספס שום שלב זחל עמד טיפס התחיל הליכה הוא מוציא שיניים אך אני מנסה כל יום לתת מוצקים והוא אינו מסכים ניסיתי לתת אוכל אצבעות הוא פשוט זורק הכל חשבנו לפנות להפרעות אכילה אך האמת שאני לא כל כך מאמינה בהצלחה דרך זו כי מעולם לא הכרחנו אותו לאכול נתנו לו לגעת באוכל יש לציין שהוא אחוזון 95 מאוד פעיל האמת אני מאוד מיואשת מזה שהוא לא מוכן לנסות לאכול כלום אולי יש לך עצה תודה
   תגובה לtalyאורנה עטאר 23:06 15/03/2010
לא כתבת בן כמה בנך?
דווקא לא אמרתי שיש קשר בין מוטוריקה עדינה למוצקים אלא קשר בין התפתחות מוטורית (לרוב גסה) לבין מוכנות בית הבליעה לאוכל מוצק. הקשר הזה אינו מחקרי אלא מלראות תינוקות נראה כי ההבשלה שלהם לאוכל מוצק לרוב מגיעה גם כאשר הם מתיישבים לבד ומוכנים לשלב הזה.

קשה לי להתייחס בלי לדעת את גילו.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו