צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  זחילת ששא 13:20 16/03/2010
בן 9 חודשים (כמעט) זוחל גחון מגיל 6.5 חודש - אסימטרי, בד"כ יד שמאל ורגל ימין. מהר מאוד ומרחקים גדולים. מעבר לכך התפקוד שלו סימטרי.
כשמעמידים אותו על שש מסוגל להישאר בתנוחה זו עד דקה וגם להרים יד לצעצועים.
אבל כמעט ולא יוזם עליה לשש בעצמו. ומאוד מתנגד לתרגול. לא ברור לי למה. כשמסיחים את דעתו עם משהו מענין \ או שמים צעצוע גבוה כך שצריך להישאר בתנוחת שש כדי להגיע אליו, לא עושה רושם שהוא סובל מדי. אבל כאילו נוח לו בזחילת הגחון ואין לו ענין לשנות.

איך אפשר לעזור לו להתקדם?
   תגובה ל-אאורנה עטאר 21:40 18/03/2010
א שלום,
יש סיבות רבות לתינוק שנשאר על הגחון וקשה לאבחן אותם כאן בפורום.
אני הייתי מצפה שהוא יתחיל להראות סימניפ של עלייה ל6. האם אובחן כבעל טונוס נמוך?
עד כמה הוא אוהב חוויות של תנועה במרחב?
הוא עדיין לא בעיכוב בזחילה ולכן במידה ואינו בעל טונוס נמוך הייתי ממשיכה בתרגולים שאתם מתרגלים איתו ומוסיפה תרגול של רפלקס בלימה שעוד רגע אני אתאר.
במידה ותראו שבחודש הקרוב הוא לא עולהעל 6 תשקלו שמדריכה להתפתחות תינוקות תראה אותו בכדי לאבחן את הסיבה.

תרגול רפלקס בלימה:
מבוגר עומד על הברכיים מאחוריו כשהוא על הגחון, להרים אותו לעמידת ברכיים כשהמבוגר מחזיק את הברכיים שלו ב90 מעלות ברוחב האגן ע"י הברכיים שלו (להעמיד אותו למעשה גם בעמידת ברכיים), לאחוז אותו בבית החזה ולהוריד אותו ל6.את רוצה לראות כי הוא מושיט את הידיים ובולם עם כפות הידיים ולא יורד לגחון ואז חוזרים לברכיים ועושים שוב, תנסי שזה יהיה ב"הופ", בהפתעה כזו שהוא יושיט את הידיים ויבלום. כמה פעמים ביום.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו