צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  על הבטן..אמא מאושרת 20:01 17/04/2010
ביתי בת 4.5. חודשים אינה אוהבת לשכב על הבטן. היא מתעייפת מהר מידי ואני חוששת שחגורת הכתפיים שלה לא תהיה חזקה מספיק ובעקבות כך תתעכב כל התפתחות כגון התהפכות וזחילה. איך שהאף שלה נוגע במשטח היא מתחילה לבכות כל ניסיון שלי להניח את ראשה הצידה למנוחה לא מצליחים.אני משתדלת להניח אותה כמה שיותר על הבטן אבל היא בוכה מהר מידי.
   תגובה לאמא מאושרתאורנה עטאר 21:47 17/04/2010
שלום,
אכן בגילה היא אמורה לשכב בנוחות על הבטן ולהרים ראש יפה ולהיות לקראת שלבי ההתפתחות הבאים.
אנא תרגלי את התרגיל הבא באופן יום יומי כהכנה לשכיבה על הבטן.
במידה ותראי שאת לא מגיעה לתוצאות לבדך אני ממליצה לך לשקול לראות מדריכה להתפתחות תינוקות בכדי למנוע עיכובים בהתפתחות.

תרגיל שיפור שכיבה על הבטן:
1. להשכיב על הגב ,הרימי את הרגליים לכוון הפנים וחזרה. חזרי על התנועה מס' פעמים. יש לראות שהאגן מתרומם והגב מתעגל.
2. הרימי את האגן, הניחי יד מתחת לישבן.ביד אחת אחזי את הרגליים ובשנייה גלגלי את האגן לכוון הראש. חזרי על התנועה מס' פעמים.
3. הגביהי את האגן על הרגל שלך. טפיחות קלות על החזה.על מנת להוריד מתח שרירי מיותר.
4. על הגב. ישרי רגל אחת וכופפי את השנייה. גלגלי את התינוק אל הצד של הרגל הישרה. הגיעי אל הצד וחזרה לגב. חזרי על התנועה מס' פעמים, לשני הצדדים.
5. לשהות על שני הצדדים.
6. המשיכי לגלגל עד אל הבטן. ניתן לשלב טפיחות על השכמות והכתפיים, הדהוד של הקול לתוך השכמות והגב.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו