צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  לא מתהפך מהבטן לגבחגית 18:34 11/07/2010
שלום לפורום
אני אמא לתינוק מקסים בן חצי שנה. כבר חודש הוא מתהפך מהגב לבטן, אך עדין לא למד איך להתהפך בחזרה. הדבר גורם לו לתסכול רב, והוא "קורא" לנו כל כמה דקות כדי שנהפוך אותו בחזרה. הדבר מקשה עליו לשחק לבד יותר מכמה דקות ובלילה גורם לו להתעורר כל שעה כמעט. אנחנו הופכים אותו בחזרה לגב והוא חוזר לישון..
יש לי שתי שאלות:
הראשונה, האם להפוך אותו או לתת לו לנסות להתהפך לבד, אפילו שלא מצליח. כלומר, האם בזה שאנחנו הופכים אותו אנחנו מלמדים אותו להתהפך לבד (מה שלא נראה לי שקורה..) או שאנחנו רק מפריעים לו ללמוד לבד?
והשניה, האם ישנם תרגילים שאפשר לתרגל איתו בכדי שילמד להתהפך מהבטן לגב?
אציין שהבעיה העיקרית היא שלאחר שמתהפך לבטן, פושט את הידיים לצדדים ולכן לא מצליח לחזור, אפילו שכבר עומד עמידת שש
תודה
   תגובה לחגיתאורנה עטאר 23:14 15/07/2010
חגית שלום,
סליחה על התגובה המאוחרת!
האם אני מבינה נכון מדברייך שבנך אינו אוהב לשהות על הבטן?
אם כך הדבר, הדבר הבסיסי שעלינו לעבוד איתו זה שהייה נוחה ואיכותית על הבטן, שהייה על המרפקים, העברות משקל, הרמת ראש טובה. כל אלו גם יובילו אותו גם להתהפכות מהבטן לגב.
תינוק בגילו צריך לשהות רוב הזמן על הבטן ועל זה הייתי מתעכבת.
אתאר לך תרגיל לשיפור שכיבה על הבטן שיש לתרגל אותו על בסיס יום יומי.
שיפור שכיבה על הבטן:
1. להשכיב על הגב ,הרימי את הרגליים לכוון הפנים וחזרה. חזרי על התנועה מס' פעמים. יש לראות שהאגן מתרומם והגב מתעגל.
2. הרימי את האגן, הניחי יד מתחת לישבן.ביד אחת אחזי את הרגליים ובשנייה גלגלי את האגן לכוון הראש. חזרי על התנועה מס' פעמים.
3. הגביהי את האגן על הרגל שלך. טפיחות קלות על החזה.על מנת להוריד מתח שרירי מיותר.
4. על הגב. ישרי רגל אחת וכופפי את השנייה. גלגלי את התינוק אל הצד של הרגל הישרה. הגיעי אל הצד וחזרה לגב. חזרי על התנועה מס' פעמים, לשני הצדדים.
5. לשהות על שני הצדדים.
6. המשיכי לגלגל עד אל הבטן. ניתן לשלב טפיחות על השכמות והכתפיים, הדהוד של הקול לתוך השכמות והגב.

תעדכני אותי איך השהייה על הבטן משתפרת עוד כשבוע שבועיים ובמידה ונראה שאין שיפור - הייתי ממליצה לראות מדריכה להתפתחות תינוקות שתאבחן את הקושי ותתן לכם עוד תרגילים רבים. במידה ותראי שיפור - חזרי אליי ואתן לך תרגילים להתהפכות מהבטן לגב. אך קודם כל לפני העלייה ל6 אני הייתי רוצה שהוא יאהב לשכב על הבן ולא יבכה כשהוא מגיע לבטן מהגב.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו