צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  תינוק בן חצי שנה.מעיין 22:49 17/07/2010
שלום, יש לי ילד מקסים בן חצי שנה! הוא מתהפך מצויין לשני הצדדים ומרים את הראש יפה מאוד! הבעיה היא שהוא לא מוכן להשאר זמן רב על הבטן! אני מנסה את כל השיטות האפשריות ושום דבר לא עובד!!!בשניה שהוא מוצא את עצמו על הבטן הוא חוזר לגב! מה עליי לעשות כדי לגרום לו להשאר יותר זמן?? אשמח לתשובה במהירות כי חבל על כל יום בגיל זה!
תודה רבה רבה!!!!
   תגובה למעייןאורנה עטאר 22:14 21/07/2010
שלום,
שהייה על הבטן היא הכרחית לשלבי ההתפתחות הבאים ולכן אכן חשוב שתתרגלו את השהייה על הבטן כמה שיותר. ברור כי בנך לא נשאר על הבטן בגלל קושי מסויים. אני ממליצה לתרגל את התרגיל הבא כהכנה לשכיבה על הבטן בכדי להאריך את זוקפי הגב ולהוריד מתח מבית החזה. תרגלי זאת כמה פעמיים ביום.

שיפור שכיבה על הבטן (מטרתו להוריד מתח מבית החזה ולאפשר שכיבה נינוחה יותר על הבטן):
1. להשכיב על הגב ,הרימי את הרגליים לכוון הפנים וחזרה. חזרי על התנועה מס' פעמים. יש לראות שהאגן מתרומם והגב מתעגל.
2. הרימי את האגן, הניחי יד מתחת לישבן.ביד אחת אחזי את הרגליים ובשנייה גלגלי את האגן לכוון הראש. חזרי על התנועה מס' פעמים.
3. הגביהי את האגן על הרגל שלך. טפיחות קלות על החזה.על מנת להוריד מתח שרירי מיותר.
4. על הגב. ישרי רגל אחת וכופפי את השנייה. גלגלי את התינוק אל הצד של הרגל הישרה. הגיעי אל הצד וחזרה לגב. חזרי על התנועה מס' פעמים, לשני הצדדים.
5. לשהות על שני הצדדים.
6. המשיכי לגלגל עד אל הבטן. ניתן לשלב טפיחות על השכמות והכתפיים, הדהוד של הקול לתוך השכמות והגב.

בנוסף - אני ממליצה להשכיב אותו על הבטן על כדור פיזיו ולתת לו תנועה. המון פעמים תינוקות מקבלים תנוחה חדשה שהיא מוצעת להם תוך כדי תנועה. את יכולה לאחוז אותו באזור הישבן.

תעדכני אותי איך הולך.
בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו