צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בן שנה וחודש עדין לא הולך...דנה 22:14 18/07/2010
שלום בני בן שנה וחודש ומוגדר כ"היפוטוני קל", מגיל חודשיים היה קבוע כל חודש במעקב פיזיותרפיה והייתי עושה לו את התרגילים וזה מאוד עזר- הכל הוא עשה מוקדם, אפילו התחיל ללכת מסביב לשולחן בגיל 8 וחצי חודשים. לפני כחודשיים יצאה הפיזיותרפיסטית לחופשת מחלה ומאז הפסקנו עם הפיזיותרפיה, ובני עדין לא הולך.. אני יודעת שעל פי ההגדרה שנה וחודש זה עוד בסדר, אבל זה בעצם חמישה חודשים שהוא כבר "הולך" אבל לא הולך לבד, הוא ממש מפחד וחסר ביטחון לעזוב ידיים. הוא עומד יפה עם יד אחת, ואם אני נותנת לו ללכת עם בימבה הוא הולך ובוכה.. חשוב לציין כי בפיזיותרפיה עבדנו במיוחד על צד שמאל שלו שהיה פחות חזק לאורך כל ההתפתחות- "צד ארוך", אני מרגישה שזה עדין ככה, הוא מתהפך בעיקר לצד אחד. שאלתי- מה אפשר לעשות על מנת לתת לו ביטחון לעמוד יציב (וכמובן שאחר כך ללכת), והאם אני עוד יכולה לחזק לו צד אחד? (הוא מאוד מתנגד לי בשכיבה אפילו כשאני מחליפה לו חיתול) תודה רבה רבה! וסליחה על האורך....
   תגובה לדנהאורנה עטאר 22:24 21/07/2010
דנה שלום,
גישת שיטת "צעד ראשון" שונה מהטיפול אצל פיזיוטרפיסטית.
מאחר ואת גם יודעת שבנך אינו בעיכוב אני חושבת שאין להאיץ בו להליכה. הליכה עד גיל שנה וחצי אינה עיכוב ולכן תני לו לשכלל את מערכת שיווי המשקל שלו ולהגיע להליכה כשהוא בטוח ולא כשהוא פוחד ובוכה.
אני ממליצה המון חוויות של יציאה משיווי משקל גם בעמידה (לנדנד דברים שהוא עומד בעזרתם, המון גן שעשועים נדנדות, לטפס מגלשות). לאתגר את מערכת שיווי המשקל שלו. אלו יובילו אותו ליציבות ובטחון בעמידה שלאחר מכן יובילו להליכה.

לגבי חיזוק "צד" אני לא אוכל לתת לך הנחיות ותרגילים בלי לראות אותו ולהבין במה מדובר. האם היה לו טורטיקוליס?

במידה ואת רוצה לשקול לטפל בבנך בשיטת "צעד ראשון" את מוזמנת לקרוא על השיטה ולפנות למרכז לקביעת אבחון וטיפול.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו