צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  התפתחות פג וחששותמעיין 10:07 18/08/2010
שלום ד"ר מורג,
רציתי לדעת מתי ילד מתחיל להבין כשמדברים אליו, כלומר כשאומרים לו "תן לי" "קח" "בוא" מתי הוא באמת מבין ומבצע? מה הגיל פחות או יותר?
בני נולד בשבוע 28 וכיום הוא בן שנה וחודשיים כרונולוגית, האם זה גיל שהוא אמור להתחיל להבין כשאומרים לו "תן לי" או "נשיקה" או "כפיים" וכו'?
כי עושה רושם שהוא לא ממש מתעניין בנו כשאנחנו אומרים לו הוא מתעלם מאיתנו וממשיך לשחק בדברים שלו.
לפעמים הוא מסתכל עלינו ופשוט זורק משהו לכיוון בלי קשר, האם זה אמור להדליק לי נורה אדומה?
לפעמים הוא מכווץ את הילדים, פותח סוגר אותם (כמו מגרד עם האצבעות) בלי קשר כשהוא משחק או כשהוא חושב, האם זה אומר משהו?
אני קצת לחוצה מדברים שקראתי באינטרנט והייתי רוצה לדעת האם אני סתם נלחצת או שזה בסדר לגיל הזה?
תודה רבה ויום טוב
   תגובה למעייןאורנה עטאר 19:01 26/08/2010
מעיין שלום,
סליחה על התגובה המאוחרת.
אני מבינה שגילו המתוקן של בנך הוא 11 חודשים. בגיל הזה כבר מבינים חלק מההוראות. לגבי ביצוע זה מאוד תלוי בהתפתחות המוטורית שלו.
לגבי שאר הדברים שכתבת - התפתחות היא מכלול של דברים ובאבחון לא מסתכלים רק על משהו אחד אלא על ההתפתחות הכללית של התינוק.
אם יש לך חששות את מוזמנת לשתף את רופא הילדים או טיפת חלב בכדי שתהיה עוד עין בוחנת.
בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו