צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  תינוקת בת 8.5 חודשיםלי 08:11 10/10/2010
בתי בת 8.5 חודשים. התחילה לעמוד על 6 בגיל 5 חד' בערך ולזחול על הגחון בגיל חצי שנה. היא ניסתה הרבה זמן להכניס רגל מעמידת 6 פנימה כדי להתיישב וכמעט הצליחה ואז עזבה את זה וכבר כחודש שהיא לא מנסה ולא יושבת. היא גם לא מנסה לזחול בצורה רגילה. היא פיתחה מיומנות טובה לזחילת גחון ומסתובבת לה בבית כמו דולפין קטן :-) ומאד מאד מהר. אני מבינה שבגלל שזה קל ונוח לה היא פשוט לא טורחת לעשות את שאר הדברים. בימים האחרונים היא מתחילה להרים יד ולתפוס דברים כאילו מתחילה לתכנן התרוממות לעמידה.
אני תוהה אם צריך לעזור לה להתיישב או לזחול רגיל או שזה יקרה כבר לבד.
מבחינת שאר הדברים נראה לי שהכל בסדר: מתהפכת לשני הצדדים מגיל 4 חד' בערך, משחקת המון, ואפילו התחילה לעשות "ביי ביי" עם היד קצת.
   תגובה לליאורנה עטאר 13:19 11/10/2010
לי שלום,
שנמע כי התפתחות בתך תקינה.
זחילת גחון היא מצוינת וזה בסדר לגילה לזחול גחון. היא גם מנסה להתרומם ל-6 ולהתיישב ולכן הסירי דאגה מלבך.
כשהיא עולה ל6 ומנסה להכניס רגל את יכולה לסייע ולקחת את האגן מעט אחורה - להראות לה את הכיוון לעבר ישיבה.
לגבי זחילה על 6 - את יכולה לאתגר אותה לזחול במשטחים מאתגרים כמו ערימה של כריות וכו' - אלו דורשים יותר כוח בכדי להתקדם.

במידה ועד גיל 10 חודשים לא תראי התקדמות לעבר זחילה על 6 והתיישבות חיזרי אליי.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו