צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בת שנה וחודשייםמאיה 12:15 30/01/2011
ביתי בת שנה וחודשיים,התחילה ללכת לא מזמן,אבל דיי מתעצלת,מס' צעדים קטן ויורדת לזחילה.
אומרת מס' מילים קטן גם כן (אבא,אמא,הנה,את זה) ולא ממש מעוניינת ללמוד משהו נוסף.
כשאני אומרת לא מעוניינת,אני מתכוונת לחוסר הסבלנות שלה.
בלתי אפשרי לקרוא לה סיפור,היא תמשוך את הספר מהיד,תקום ותזחל למקום אחר ולא תאפשר להקריא לה.
כשאני רוצה לשחק איתה בפאזל חיות שמותאם לגילה,היא לא מסוגלת לשבת חצי דקה,היא תפרק את החלקים ותלך,לא תישאר להרכיב שוב או לשתף פעולה באיפה הדובי או איך עושה כלב?
היא משדרת חוסר עניין וחוסר סבלנות בכל.אני קונה לה את מיטב המשחקים,היא מאבדת בהם עניין לאחר מס' דקות וזהו.
היא לא מסוגלת לשבת סתם דקה אחת רצוף (נניח לשבת עלי לראות סרט או שאני על המחשב) היא תמיד תמשוך כל מה שמסביבה,תשתולל ביד כמו "חיה בתוך כלוב" שרוצה להשתחרר.
האפשרות היחידה להושיב אותה היא מול תכנית ספציפית שהיא אוהבת,אבל אך ורק בכיסה של האוכל (ככה היא קשורה ולא יכולה לשוטט) אם היא לא בכיסא,למרות שזו תכנית אהובה,היא תלך ולא תשב מול הטלויזיה.

האם הבת שלי היפראקטיבית? האם בגיל כזה אפשר לאבו בכלל היפראקטיביות?
למה החוסר סבלנות הזה,ממה הוא נובע?
היא לא הולכת לגן אמנם,אבל אני משתדלת להפגיש אותה עם ילדים (בחוגים למשל)
מה עלי לעשות איתה? זה סיוט להעביר ככה ימים שלמים.
בבקשה תעזרו לי
   תגובה למאיהאורנה עטאר 13:18 31/01/2011
מאיה שלום,
באופן כללי נשמע כי התפתחות בתך תקינה. לא תארת כאן את שלבי ההתפתחות הקודמים ואיזו תינוקת היא הייתה. האם תמיד הייתה "חסרת סבלנות"? האם זה התחיל עם העצמאות בהליכה?

בגיל הזה מוקדם מידי לדבר על היפראקטיביות. מאחר ואיני מכירה את בתך ואין בידיי את כל ההיסטוריה ההתפתחותית שלה אני לא יכולה לומר בוודאות ש"חוסר הסבלנות" הזו נובעת מטמפרמט של ילד שזה נורמלי לחלוטין או שמאיזה חוסר שקט שנגרם מאיזושהיא סיבה וכאן אני חושבת שלשיטת "צעד ראשון" יש מה להציע ולסייע להוביל אותה ליותר שקט בחייה.

בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו