צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  דילוג על שלביםדנה 12:14 07/03/2011
בני בן 8 חודשים, מתהפך ללא בעיה ופעיל מאוד.זוחל גחון, עומד עמידת שש וגם עושה כמה צעדים ושוב ממשיך בזחילת גחון. מעמידת שש עושה ניסיונות התיישבות (מניח חצי טוסיק),אך לא יושב באופן עצמאי אלא תמיד נשען ולפני כשבוע התחיל לעמוד וכשנמאס לו לעמוד הוא משחרר את הידיים בנפילה חופשית אחורה.התייעצתי עם רופאת הילדים כי אני מוטרדת שהוא לא יושב ושדילג לעמידה מוקדם מדי, ונאמר לי על ידה שאני צריכה להושיב אותו עם כריות מסביבו וכך לתרגל את הישיבה עד ליציבות מלאה.אני מבינה שלא מומלץ להושיב תינוק לפני שלמד לשבת בכוחות עצמו ואני די מבולבלת עכשיו ..
שאלותיי הן:1) אני יודעת שמצופה מתינוק לזחול עד גיל 10 חוד'.הכוונה זחילת שש או זחילת גחון ? או שזה לא משנה.
2) מה הדבר "הנכון" לעשות לגבי ביסוס הישיבה שלו? מדוע יש ניגודיות מוחלטת בגישות לגבי הושבה?
3)האם ניתן ללמדו איך לרדת ממצב עמידה?
אודה מאוד על עצה טובה כי אני כבר לא יודעת למי להקשיב :(
   תגבה לדנהאורנה עטאר 13:17 08/03/2011
הי דנה,
לשאלותייך:
1. אנו רוצים לראות זחילה על 6 עד גיל עשרה חודשים ולכן יש עוד זמן.
2. שיטת "צעד ראשון" מבוססת על פלדנקרייז ואחד מעקרונותיה הם שכל שלב מבוסס על השלב הקודם וכי דילוג על שלב לרוב מצביע על קושי במימוש אותו שלב ולכן התינוק מדלג עליו. אנו מנסים לזהות את מקור הקושי וברגע שמתגברים עליו מגיע השלב הבא בהתפתחות. יש גישות רבות לכל דבר ואני בטוחה שאת מכירה את זה גם בדברים אחרים שקשורים בגידול תינוקות. אני ממליצה לפעול לפי מה שנראה לך הגיוני יותר ונכון לך ולבתך.
התיישבות מגיעה כאשר מערכת שיווי המשקל של התינוק בשלה מספיק בכדי לייצב את עצמו וזה מגיע סביב היכולת להתרומם מעל פני הקרקע (עלייה ל6).
3. עם לימוד ההתיישבות שנראה כי הוא בדרך לשם את תראי שהגוף גם יידע לרדת לישיבה מעמידה.
אם יש לך עוד שאלות - אני כאן.
בברכה,
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו