צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  תודה אורנהתמר 05:19 04/05/2011
היי אורנה, המון תודה על התגובה...
בתי מסתובבת ציר מלא, מיישרת ומכופפת מרפקים ואני עובדת איתה על לחזור להתהפך מהבטן לגב, בינתיים אין שינוי,
רציתי לשאול האם זה שהיא לא מתרפקת עלי מעיד על משהו? לא משנה כמה היא עייפה, היא לא מניחה עלי ראש, תמיד נשארת זקופה וממש מתנגדת לשים את הראש...העניין קצת מטריד אותי, האם יש סיבה לדאגה?
   תגובה לתמראורנה עטאר 19:37 07/05/2011
תמר שלום,
ייתכן ולבתך יש זקיפת יתר של הגב. זה מתאים גם לשאר הדברים שכתבת (תנוחת אוירון, ישור הידיים על הבטן). בכדי לעודד אותה להתהפכויות ולהורדת מתח מזוקפי הגב אני מציעה:
1. לעודד אותה לשכב על הצדדים - לראות שבשכיבה על הצד הידיים באות קדימה, הראש בהמשך לגב. שלבי מגע בכדי לעודד אותה לכך.

בכדי להוריד מתח מזוקפי הגב אנחנו צריכים לאט לאט ללמד אותה לא רק לזקוף אלא גם לכפוף.
1. על כדור פיזיו - להניח אותה דווקא על הגב ולהניע אותה קדימה ואחורה.
2. ע"י ליווי במגע של הידיים שלך - כשהיא יושבת עלייך פנים קדימה. להחזיק באזור הצלעות וללוות עם מגע שלך לכפיפה ולזקיפה וכן לתנועתיות לצדדים.
3. המון מגע בבית החזה, הוא כנראה מאוד מוחזק - מגע עמוק בתנועות סיבוביות, טפיחות, הנעות למעלה ולמטה.
4. כשהיא על הגב - להרים את הרגליים לכיוון הפנים עד איפה שהיא מסכימה ולהורד, כך משפבר פעמים בכדי לעודד להתעגלות הגב. לעשות את זה לאט ולראות שהגב מתעגל חוליה אחר חוליה.

זה בנתיים.
תעדכני
אורנה.
אורנה עטאר
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון"
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
054-4366399
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו