צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  גזים אצל התינוקת - עזרה בבקשהלימור 16:53 12/07/2011
היי,

בת-שבע בת 3 שבועות וחצי... עוד מעט חודש, כבר הרבה זמן
היא סובלת מגזים חזקים במיוחד, באיזה פתרונות אתן משתמשות כדי לפתור את הבעיה הזו?

יש מגוון פתרונות בתזונה ומאמרים שקראתי באינטרנט,

אשמח לקבל כמה מהן פה שהצליחו לפתור את הבעיה אני אשמח לקבל רעיונות,

בינתיים אני קוראת ושואבת מידע מעולה, דרך מאמרים על גזים" target="_new">www.tiptipot.co.il/%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%A6%D7%9C-%D7%AA%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2/">גזים אצל תינוקות, באתר.

תודה מראש,
שבוע נעים
   שלום לימורחלי 17:29 17/07/2011
את יכולה לנסות לעסות את בטנו של התינוק, מנשא ערסל ישנו גם את גרפווטר שהוא תכשיר טבעי, ולי אישית הרוקח המליץ עליו.
מקווה שהצלחתי לעזור.
   גזיםהילה 09:38 31/07/2011
לימור שלום,
אחת הסיבות לגזים היא מתח מיותר בשרירי הבטן (כאשר שרירי הבטן מוחזקים).
ישנן תנוחות שונות להחזקת תינוק, שעוזרות לתינוק לבעיית הגזים.
ראשית, אמליץ לך (כפי שגם כתוב בפורום בהודעות נוספות) לערסל את בת שבע. תנוחת הערסול מאוד מקלה על הגזים מאחר והיא מאפשרת את עזיבת השרירים, ושחרור. את יכולה להיעזר במנשא בד (תינוקיס, לופי וכן הלאה) או לאחוז בעצמך כך שהראש והרגליים באותו הגובה (האגן מעוגל). בתנוחה זאת את יכולה גם לעשות תנועות של פתיחה וסגירה של הידיים ("מועכת" פנימה ואז פותחת, וקירוב יד ורגל נגדית). זה מאפשר לאותם גזים שתקועים בבטן להמשיך לזוז במעיים ו"לטייל להם" החוצה על ידי קיצור והארכה של השרירים בבטן, וזה עוזר למוח להבין שאפשר לשחרר את השרירים ולא להחזיק, והאוכל ממשיך לעבור במעי.
בתנוחת ערסול קדמי (גב התינוק מוצמד לבטן ההורה, אחיזה מהירכיים תוך יצירת כפיפה באגן) - הנעת הרגליים למטה (ליישור) וחזרה, כאשר הנעת הרגליים נעשית במקביל לתנועה שלך.
תנוחה נוספת היא תנוחה צדית (להחזיק את התינוק בשכיבה על הצד, כאשר הגב שלו מוצמד לבטן שלך) - ושוב ניעות: לקרב את הברך העליונה ליד העליונה (שתי הידיים שלי מסתובבות כלפי פנימה בתנועה קטנה וכך היד שבין הרגליים בעצם גורמת לברך העליונה להתרומם והיד שמתחת לראש גורמת לראש להתרומם – שימוש באמות היד).
בתנוחת הנמר (התינוק שוכב על האמה, ראש לכיוון המרפק מופנה למטה), וביד השנייה לתפוס את הטוסיק ולהניע מטה כלפי הראש.

בזמן של התקף גזים אני מציעה לך לבחור תנוחה או שתיים, שאת רואה שהיא מתחברת אליהן יותר, אבל כשהיא רגועה תנסי את כל התנוחות שתכיר את כולן.

מעבר לניעות בתנוחות שונות, את יכולה להקל עליה גם בתרגול על המזרון: בשכיבה על הבטן להכניס את ידך מתחת לבטן (או מהצד שלו או מלמעלה – מעל הכתף שלו). היד שמתחת לבטן סגורה על שרירי הבטן: חופנת את השרירים לאט לאט ופותחת את היד לאט.
בעת שכיבה על הגב לאחוז מהירכיים ולהקפיץ את האגן: גורם להתעגלות הגב, הבטן מתכווצות ואז עוזבת.

שיהיה בהצלחה!

הילה מיסק
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון".
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
אתר: www.first-step.co.il
מייל: hilam@first-step.co.il
סלולרי: 052-5918385

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו