צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בן 11 חודש לא יודע להתיישברונה 07:37 06/09/2011
הבן שלי בן 11 חודשים. ילד חייכן אנרגטי ומאוד פעיל.
זוחל גחון מגיל 8 חודשים. עולה על 6 אך לא זוחל על 6. נעמד בעזרת רהיטים (בכל הזדמנות שיש..). כשמושיבים אותו יושב די יציב אבל לא יודע להתיישב מעמידת 6 ולאחרונה התחיל בערך לעבור מעמידה לישיבה. לא נראה שהוא אוהב לשבת בכלל.
אני מנסה ללמד אותו להתיישב מעמידת 6 אך ללא הצלחה.האם זה בעייתי שעדיין לא מתיישב? לתת לו את הזמן ללמוד לבד? מה יכולה להיות הסיבה שהישיבה שלו עדיין לא יציבה?
לפני חודש היינו אצל פיזיותרפיסטית בגלל שלא זוחל על 6 והיא לא מצאה בעיה כלשהי או חולשה.
בנוסף, עדיין לא מוחא כפיים או עושה שלום..

תודה!
   התיישבותהילה 20:00 17/09/2011
רונה שלום,

את תשובתי אתחיל בכך שאיננו מעודדים הושבת תינוק לפני ישיבה עצמאית. חשוב שתינוק יגיע לכך בעצמו, על מנת שידע לייצב את עצמו באופן נכון ומאורגן. את כותבת שנראה שהוא יושב יציב, אך האם הוא תנועתי מהישיבה (מצליח לעבור חזרה ל- 6 או לבטן, או שאולי הוא נשאר "קפוא")? ההתיישבות מגיעה בדר"כ עם הניסיונות להתחיל לזחול על 6 - כאשר הנעה קדימה מובילה לזחילה, והנעת הגוף לאחור לישיבה. אני ממליצה לך להמתין ולא לנסות להושיב אותו בינתיים...

אני מניחה שמאותה סיבה (העובדה שעדיין לא מתיישב לבד ואינו יציב דיו בישיבה) אינו מוחא כפיים עדיין. בכדי שיצליח לעשות זאת עליו ליצור כפיפה בגב ולקרב ידיים אל קו האמצע. פעמים רבות תינוקות, שהושיבו אותם לפני שמערכת שיווי המשקל הייתה מוכנה לכך, מגיבים בהחזקת הגב (זקיפה) - מה שלא מאפשר את כפיפת הגב ואת מחיאת הכפיים.

אחד התרגילים שאת יכולה לעשות הוא:
1. משכיבה על הגב, תאחזי יד ורגל נגדית. עם כף היד שלו תאספי את כף הרגל (כאשר האצבעות שלו תופסות ממש את הרגל). עם היד השנייה שלך תתפסי את הרגל הפנויה מהקרסול והשוק ותגלגלי לצד השני ובחזרה. תובילי אותו עד לצד, כאשר הרגל מתקרבת אל המזרן ובחזרה. עם הרגל העליונה תיצרי מעין נדנדה, ותובילי אותה אלייך (כך שיישען על המזרן עם המרפק וירים את הראש). כשאת מגיעה אל הצד שימי לב שלא למשוך את היד או הרגל על מנת חלילה לא לפרוק אותם. הרעיון הוא ליצור תנועה בה צד אחד יורד וצד אחד עולה. תמשיכי את התנועה רק עד למקום שהוא מאפשר לך...

תני לו עוד קצת זמן לתרגל את העלייה על 6 והזחילה, זה יבוא מתוך הניסיונות להתקדם...

בברכה,
הילה מיסק
מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון".
מרכז "צעד ראשון", דיסנצ'יק 9, ת"א. 03-6487253
אתר: www.first-step.co.il
מייל: hilam@first-step.co.il
סלולרי: 052-5918385

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו