צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בן 6 חודשיםלי 18:44 28/01/2012
בני בן 6 חודשים, מתקשה להתהפך לשני הצדדים. במידה ואני משכיבה אותצדים הצד מייד מתהפך לבטן ואינו מסכים להישאר על צדי הגוף. אני מנסה לעזור לו ע״י טפיחות קלות אך זה לא עוזר. יש לו קושי לעגל את הגב ואזור בית החזה והידיים מעט נוקשה. אילו תרגילים אני יכולה לעשות איתו? יש לי סיבה להיות מודאגת בשלב זה?
   הי לימיכל שוטלנד 21:46 01/02/2012
אין לך סיבה להיות מודאגת, כן הייתי ממליצה להתייחס.
כעקרון, טווח הגילאים להתהפכויות נע בערך בין 3-6 ח'. יש גם תינוקות שיתהפכו רק בגיל 6.5 ח' וזב תקין. אבל מתיאורך נשמע שיש סיבה אמיתית שמונעת ממנו את ההתהפכות ולכן אני שולחת לך תרגיל שמיועד להפחית את הנוקשות בבית החזהצולעזור בהתעגלות הגב (כתוב בלשון רבים, תתעלמי...):
התהליך כולו אמור להיעשות באוירת הנאה,צחוקים ומשחק משותף:
- השכיבו אותם על הגב על מזרון, החזיקו בידיכם בירכיים שלהם כשהרגליים מקופלות והקפיצו את האגן כמה פעמים.
- אחזו ביד אחת את כפות הרגליים ויד שניה מקמו על הגב התחתון ועשו סיבובים עם האגן לשני הצדדים. שימו לב שהתנועה מגיעה עד בית החזה.
- הגביהו את האגן שלהם על השוק שלכם ובמצב זה תנו להם חוויות של מגע עמוק על בית החזה: טפיחות עם כל כף היד, שפשופים, ומעיכות קלות
החזירו אותם למזרון על הגב, ישרו רגל אחת ואת השנייה קפלו וגלגלו אותם לצד וחזרה, כך כמה פעמים (עצם הגלגול מהגב לצד שוב ושוב, מרכך את האזור ועוזר להכניס תנועתיות..). ואז השאירו אותם על הצד, עזרו להם לשהות שם ע"י מגע עמוק כמו טפיחות, מעיכות... התמקדו בעיקר באזור בית החזה, הצלעות והשכמות.
ואותו דבר לצד השני - השקיעי זמן באיכות השהייה על הצד.
יכול להיות שתחושו היטב בהבדל בין הצדדים.
- הפכו אותם לחצי בטן ואל תשחררו את היד, תנו להם לנסות לחלץ אותה בעצמם. אם ממש לא מצליחים:
אחזו באגן ומשכו בעדינות אחורה והיד תצא החוצה.
- כשהם על הבטן, טפחו מתחתית האגן כלפי מעלה, זה עוזר להם לשהות שם בנינוחות.

אחרי תרגול כזה, מומלץ לערסל אותו על הידיים יהיה לך קל יותר תוך כדי ישיבה על כדור פיזיו..., כמו-כן להשכיב בפוף בערסול וגם בערסל תינוקות.
תנוחת הערסול עוזרת להאריך את השרירים האחוריים, לשחרר את הקדמיים ובאופן כללי, לעגל את הגב.

עשי את התהליך הנ"ל במשך שבוע פעמיים ביום.
אשמח לשמוע איך הולך ואת מוזמנת לשאול כל שאלה או פה או בטלפון: 054-4666397
שיהיה המשך ערב מצוין, מיכל :-)

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו