צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  תינוק בן 11 חודשיםאריאלה 21:38 10/02/2012
שלום, בני בן 11 חודשים התחיל לזחול גחון בגיל 6.5 חודשים התיישב לבד בגיל 10 חודשים . הוא אינו זוחל על 6 מדי מדי עולה על הברכיים אך לזמן קצר . הוא אינו מצליח להרים את עצמו לעמידה. האם יש מקום לדאגה? האם יש צורך לפנות לטיפול?
   שלום אריאלהמיכל שוטלנד 12:12 22/02/2012
מכיון שהוא עדיין אינו זוחל על שש, זה בהחלט הגיוני שהוא לא מרים עצמו לעמידה.
שלבי ההתפתחות 'נבנים' אחד על גבי השני...
האם הוא מעלה עצמו לעמידת שש עם ידיים ישרות?
רצוי לבדוק האם רפלקס הבלימה פעיל אצלו:
החזיקי אותו כשהוא הגב אלייך. אחז בו באזור הצלעות התחתונות (שלא ייתלה על בתי השחי).
התחילי להטות אותו מטה כלפי הרצפה (לא מהר) כך שהראש פונה לכיוון הרצפה והאגן גבוה יותר מהראש.
האם הוא מושיט ידיים לבלימה?
כשהוא יושב על מזרון, נסי בעדינות להוציא אותו משיווי משקל ע"י דחיפה עם הראש שלך מהצד, מאחורה - האם הוא בולם עם הידיים או נופל?
כתבי לי ונמשיך..
   אריאלה 17:32 22/02/2012
בימים האחרונים הוא עולה לש עושה שני צעדים בזחילה על שש וחוזי לזחילת גחון הוא מנסה לעמוד אבח מאוד קשה לו
   ממשיכים...מיכל שוטלנד 17:45 22/02/2012
כעקרון, אני ממש לא מעודדת עמיגה עם תמיכה. בעמידה שכזו מערכת שיווי המשקל לא לומדת להפעיל את עצמה בצורה טובה. לכן, זו לא מטרה כרגע...
זחילת השש היא בהחלט מטרה חשובה. זה שהוא מתחיל זה מצוין. לאור גילו, הייתי מנסה להבין איפה הקושי שלו.
כמה רעיונות:
- לגבי מה שכתבתי לך (האחיזה מהאויר והורדה לבלימה). עשי את זה הרבה. כל פעם שאהוא מגיע לרצפה ומושיט ידיים, השאירי אותו שם כמה שניות כדי שיחוש את משקל גופו על הידיים הישרות.
- העלי אותו לעמידת ברכיים (כשהוא עומד על הברכיים שלו ונשען עלייך) והניעי אותי עם הגוף שלך קדימה כך שיבלום עם הידיים (בעדינות ועל מזרון...)
- עודדי אותו לעבור מעל מכשולים (הרגל שלך, כרית הנקה, שמיכה מגולגלת) והעלי בהדרגה את דרגת הקושי. זה יאלץ אותו בעצם לעלות על הברכיים, להעלות את האגן וליישר את הידיים).
- כשאתם בג'ימבורי/גינה - העלי אותו על השיפוע/מגלשה כשהפנים כלפי מעלה והעלי אותו לעמידת שש והניעי אותו קדימה ואחורה, 'רוקינג' (כוח המשיכה עוזר לתנועתיות של האגן כלפי מטה)
- חשוב: הציגי לו גירויים קצת מגבוה ומקדימה אבל מקרוב שלא יתייאש, כך שיוכל להגיע אליו עם התרוממות קלה וגם להמשיך במצב זה קדימה לאט.
נסי את זה ותראי איך הולך.
המון בהצלחה, ואם יש שאלות אני כאן...

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו