צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  זחילת גחוןרינת 08:10 12/04/2008
היי,
ילדי בן 9 חודשים וזוחל זחילת גחון מלאה כבר חודש הוא מתקדם בקצב די מהיר לעבר החפצים אותם הוא רוצה. הוא נעזר בשתי ידיו כדי להתקדם וברגלים כאשר רגל ימין יותר דומיננטית לדעתי.
בגלל הריפלוקס שהיה לו עד גיל 5-6 חודשים בערך לא יכלנו להשים אותו יותר מידי על הבטן כי אחרת הכל היה נפלט החוצה ובגלל זה נראה לי השכל התעכב קצת, ההיתהפכות מהגב לבטן החלה בגיל 5-6 חודשים בערך ורק אחר כך הוא התהפך מהבטן לגב.
הוא מתישב לבד וגם יורד מישיבה לזחילת גחון לבד.
נסיתי להרים אותו לזחילת שש ולנדנד אותו ואחר כך שמתי לב שהוא עושה זאת לבד - מרים את עצמו לשש מתנדנד ויורד לגחון שוב.
האם זה עיכוב נורמלי או שאני צריכה לפנות לגורם מקצועי?
אני מפחדת שהוא לא ידלג על שלב הזחילה ויתחיל ישר לעמוד וללכת.
עצם זה שהוא יודע לשבת כבר לבד זה תקין? כי קראתי כאן בתשובות שלך שהישיבה צריכה לבוא אחרי זחילת שש.
מה עושים?????? יש תרגילים או לעזוב אותו כבר לנפשו???

תודה,
רינת
   זוחל על שש ולא על הגחוןעדי שטרסמן 23:18 12/04/2008
שלום רינת,

התיישבות באה בדרך כלל במקביל לזחילה על שש, קצת לפני או קצת אחרי. מה שחשוב הוא שהתינוק ידע להתיישב הן דרך הצד משכיבה על הגב והן משכיבה על הבטן כשהוא יורד מעמידת שש.
האם בנך מתיישב כך?
באם הוא מתנדנד על שש אני מניחה שהזחילה בוא תבוא.
אם נראה לך שהוא מתקשה בתחילת הזחילה את יכולה לנסות לעודד אותו להעביר משקל מצד לצד כשהוא על שש ולעודד את עצם העמידה על שש וההתנדנדות למשל על ידי כך שישחק מעל הרגל שלך.
מתאורך איני רואה סיבה לדאגה.

עדי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו