צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  זחילהנעמה 20:58 10/11/2008
בס"ד
שלום!נכנסתי לזה הפורום באקראי וקראתי את ההודעות של האמהות,
והתחלתי להילחץ איני מבינה דבר בהתפתחות תקינה אצל תינוקות,
ביתי כעת בת תשעה חודשים ועדיין אינה נעמדת על שש, היא זוחלת מגיל שבעה חודשים וכעת היא מנסה לאחוז בדברים כמו שולחן כסא מעקה הלול בכדי להיעמד,
האם ההתפתחות שלה תקינה האם היא הייתה כבר עמורה ללכת על שש?
מה קודם למה? מהם השלבים?
תודה
   זחילה על ששעדי שטרסמן 21:34 10/11/2008
שלום נעמה יקרה,

לצערי נמחקה תשובה ארוכה שכתבתי לך לפני דקות אחדות.
ראשית, אנא אל תלחצי. ממש אין שום סיבה שתלחצי מכך שבתך בת ה-9 לא זוחלת על שש, עדיין אין כאן עיכוב ולא בטוח שיהיה. ובכל מקרה כל דבר ניתן לעבודה ולתיקון.

לעניינו: תינוק אמור לזחול על שש לפני שהוא נעמד ומתחיל ללכת מסביב לרהיטים.

אם תעני לי על כמה שאלות, אוכל להבין יותר מדוע בתך עדיין לא זוחלת על שש ולתת לך תרגילים מתאימים:

1. האם היא זוחלת על גחונה עם יד ורגל נגדית?
2. האם בשכיבה על הגחון היא נשענת לעתים על כפות ידיה?
3. האם בשכיבה על הגחון היא מרימה לעתים את הטוסיק? (אני מניחה שכן לפי העובדה שהיא מנסה להיעמד).
4. אם שתי התשובות האחרונות חיוביות - האם היא נעמדת לעתים על שש (שילוב של הישענות על האמות והרמת הטוסיק) ומתנדנדת?

אשמח לעזור לך.

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman
   שלום עדינעמה 21:35 11/11/2008
בס"ד
קודם כל ממש תודה רבה על ההתיחסות,ושנית

התשובה לכל השאלות ששאלת היא חיובית הילדה זוחלת על גחון
היא נשענת על יד שמאל ודוחפת את רגל ימין.
היא מרימה את עצמה על 2 ידיים וכן היא גם מרימה את הטוסיק.
אך מה שכן אני לא יודעת אם שייך לומר אבל אולי זה כן, כאשר היא התחילה את הזחילה היא לא זחלה לאחור היא התחילה ישר לקדימה, ראיתי אותה זוחלת אולי פעם אחת לאחור ומאז התחילה לקדימה האם זה נקרא דילוג על שלב או שהזחילה לאחור אינה הכרחית?
ומה בקשר לזחילה על שש כמובן?
תודה מראש נעמה
   ישיבהנעמה 21:45 11/11/2008
דבר נוסף שרציתי לומר לך ראיתי בפורום הודעה של מישהי שטענה שהילדה שלה אינה יושבת והיא כבר בגיל שמונה וחצי חודשים והיא הוסיפה שהכמובן היא לא מנסה להושיב אותה רציתי לשאול מדוע כי הילדה שלי יושבת עוד לפני שהתחילה לזחול ואנחנו עוד עזרנו לה לשבת אני מבינה שזה לא תקין כלל מה אפשר לעשות עכשיו? אולי זה מה שמונע ממנה לזחול על שש???
   המשך תשובות - זחילה והושבהעדי שטרסמן 22:56 11/11/2008
שלום נעמה,

אכן מאוד לא כדאי להושיב תינוק לפני שהוא יודע להתיישב בעצמו. האם בתך יושבת חלק גדול מהזמן? האם היא משחקת בכלל על הגחון או שהיא רק יושבת בעת משחק?

יכול מאוד להיות שיש קשר בין השניים - בין אי הזחילה לבין העובדה שהושבתם אותה. האם היא מתיישבת בכלל לבד? כי תינוק לרוב מתיישב מתוך עמידה על שש.

זחילה לאחור אינה שלב התפתחותי. תינוקות רבים מתחילים כך את שלב הזחילה, על ידי דחיפה ברגליים שמביאה אותם לאחור אולם אין זה שלב הכרחי.

נסי לעודד את בתך לעמוד על שש ונדנדי אותה קדימה ואחורה. גרמי לה לזחול מעל כריות, לשחק מעל הרגל שלך וכו'. כל דבר שיגרום לה לעלות על שש. מה עם טיפוס במדרגות? (תחת השגחה כמובן).

אנא עדכני כשתוכלי.

לילה טוב,

עדי שטרסמן
   המשך תשובות....נעמה 18:54 12/11/2008
הי עדי
מה שלומך?
תודה על ההתיחסות,
לא ידעתי שאסור להושיב תינוקות למה בקופת החולים לא מדריכים אותנו??.
הילה גם יושבת וגם זוחלת אני לא יכולה לומר במדוייק אם היא רב הזמן יושבת או זוחלת נראה לי חצי חצי.
כמו כן היא מתיישבת מזחילה בעיקר כשהיא נמצאת על מצע רך כמו מיטה מזרון וכדומה אך לא כשהיא על הרצפה.
עכשיו אני נוכחת להבין את הבעיה.
יש תרגילים נוספים לעשות איתה....
   מחכה לתשובהנעמה 23:10 20/11/2008
בס"ד

שלום עדי!
התרגלים שאני עושה עם הילה לא ממש מקדמים אותה הייתי רוצה לדעת מה עוד אפשר לעשות איתה, והאם זה נורא אם היא תדלג על שלב זה?
והאמת שנראה לי שהתרגיל עם המדרגות רק מזרז את תהליך ההתפתחות להליכה. כך שהיא לא תעמוד על שש וזה מלחיץ עוד יותר.
   תשובות לנעמהעדי שטרסמן 09:11 21/11/2008
בוקר טוב נעמה,

רצוי מאוד לא לפסוח על הזחילה על שש. זהו שלב שיש לו חשיבות בשכלול מערכת ההצלבה, בחיזוק חגורת הכתפיים ועוד.
נסי לגרום לה לזחול על משטחים "לא נעימים" כמו דשא (בלי בגדים), על מתנפחים, מזרן קמפינג שמנופח כמעט עד הסוף.

באם הדברים הללו לא יעזרו ולא תראי שיפור בימים הקרובים, אולי כדאי שתפגשי עם מטפלת שתאבחן פנים אל פנים מדוע בתך מתקשה בזחילה על שש. אם תרצי, תאמרי לי היכן את גרה ואוכל להפנות אותך למישהי מתאימה.

בהצלחה.

עדי שטרסמן
   הי עדינעמה 23:26 30/11/2008
בס"ד
שלום עדי
רציתי לעדכן התחילה לזחול על שש אךך לאחר שכבר ידעה לעמוד ולשבת אבל ברוך השם המשכתי את התרגילים בעיקר בעלייה במדרגות ואני רואה שינוי היא זוחלת כמה צעדים ואז חוזרת לגחון אבל אני רואה שזה בא לה בהדרגתיות אני מאוד מקווה
שהיא תצליח לעשות זאת בשלמות תודה על העזרה.
נעמה והילה.
   כמה כיף לשמועעדי שטרסמן 08:15 01/12/2008
שימי לב שזחילת הגחון הופכת ליותר ויותר שולית עד שתעלם כליל.

תודה על העדכון!

עדי שטרסמן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו