צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  עידוד זחילהמרים 12:34 29/11/2009
שלום עדי,

ילדתי הקטנה בת 9 חודשים טרם זוחלת. היא מתהפכת, מושיטה ידיים, מוחאת כפיים, בשכיבה על הגחון היא זזה לצדדים ומושיטה ידיים לתפיסת משחק מרחוק, כשהיא על הגב הי סובבת סביב צירה, מאוד פעילה על הגב. היא מרימה את עצמה בעזרת הידיים כשהיא על הבטן וכשהיא על הגב היא מתרוממת.

מה אפשר לעשות כדי לגרום לה לזחול? אפשר סתם כך לשים על הרצפה הקרה בחורף?

אני לחוצה מאוד, מחכה לתשובתך במהרה

בתודה מראש
מרים
   זחילה - בת 9 חודשיםעדי שטרסמן 08:37 30/11/2009
בוקר טוב מרים,

ראשית, אל תדאגי ואל תהיי לחוצה. בתך לא בעיכוב משמעותי וזה הזמן לעזור לה. טוב שפנית עכשיו ואכן לא כדאי לדחות את העזרה אך סביר להניח שכמה תרגילים יעזרו לה.

תראי, קשה לי לדעת דרך הרשת מדוע היא אינה זוחלת ולכן קשה לי להתאים לה תרגילים. לא הבנתי למה התכוונת שהיא מתרוממת כשהיא על הגב. בכל אופן, זה טוב שהיא מתרוממת על ידיה על הבטן. האם היא מרימה גם את הטוסיק? לגבי סיבובי הציר - האם היא עושה זאת לשני הצדדים? האם היא סובבת על הציר גם על הגחון? - זה חשוב מאוד לשם הזחילה.

לגבי הרצפה הקרה - אפשר לחמם ואז גם הרצפה מתחממת או לפרוס שטיח. אין סיבה לא להניח תינוק על הארץ בחורף הישראלי.

אנא חזרי אליי עם תשובות ואנסה לעזור לך דרך הרשת. בכל אופן, יתכן שאמליץ לך להפגש עם מטפלת לשם מתן תרגילים.

להתראות,

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו