צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  ילדה שמרביצה סתם.נעמה 16:53 10/06/2010
בס"ד
עדי שלום!
יש לי 2 ילדים אחת בת שנתיים וארבעה חודשים והשני בן חמישה חודשים.
הילדה נכנסה לגן בתחילת השנה הנוכחית ללימודים.
עד אז טיפלה בה חמותי היקרה.
ברצוני להתייחס בשאלתי ל2 התנהגויות מוזרות קצת שהילדה נוהגת בהם:
האחת-הילדה מאוד אוהבת בדים נעימים אני יודעת שזה רגיל אבל אצלה זה נראה קצת מוזר כאשר היא נוגעת בבד שנעים לה היא הופכת להיות אפתית,ונוגעת בבד כאשר היא מותחת את אצבעותיה ומלטפת את הבד ממש בנגיעה קלה בין היד לבד.
היא מאוד אוהבת כריות וברגע קצר שהיא אינה עסוקה היא פשוט הולכת להביא כרית מניחה אותה על הרצפה או על המיטה,שמה ראשה שולחת יד אחת ללכרית ומממשת אותה.
השנייה-
כל השנה נאמר לי בגן שהילדה בסדר גמור חוץ מזה שכאשר ילד לוקח לה משהו בגן היא פורצת בבכי.
היום לקראת סוף השנה ,בשבועיים האחרונים חוזרת הילדה מהגן כל יום עם סימן אחר בגוף.
יום אחד חזרה עם חצי פרצוף שרוט, יום אחר עם סימן אדום מתחת לעין וכWו.
כאשר שאלתיאת המטפלת המטפלת נאמר לי,שהילדה מרביצה כל היום בגן ללא סיבה לילדים,כאשר אני מניחה אותה בגן בבוקר היא פשוט שולחת ידיים ומכה ילדים ללא סיבה.
מה גם שכאשר היא מתעצבנת על ילד שלוקח לה חפץ מסויים,התגובה שלה נעשית ע"י כך שהיא מחזיקה בילד עם האצבעות בחוזקה ומרעידה את עצמה כמו אדם שרועד כשהוא כועס משהו כזה אני לא יודעת להסביר לך את זה בכתב.
האמת שזו תגובה שהיא עושה אותה גם בבית,אבל בבית היא עושה את זה על אחיה הקטן ללא סיבה.גם כשהיא משחקת איתו.
אנחנו מתחילים להיות מודאגים מהתנהגויות מוןזרות אלו.
ואנחנו לא יודעים אם צריך לפנות למישהו ולמי?
ומה זה בעצם אומר,
חשוב לי לציין שבבית אין שום אלימות פיזית או מילולית כך שאין לנו מושג איך יכול להיות שהיא מתנהגת כך.
תודה וסליחה על האורך אנחנו פשוט מוטרדים מאוד.
   התנהגות של ילדה בת שנתיים וחציעדי שטרסמן 17:23 11/06/2010
שלום נעמה,

השאלות שלך אינן קשורות לתחום עיסוקי שהוא התפתחות מוטורית. עם זאת, נשמע לי בנוגע לשאלה הראשונה שהבד פשוט מרגיע אותה, אני לא רואה בכך דבר יוצא דופן או מצריך שינוי.

לגבי ההרבצות - אני ממליצה לך להתייעץ עם גורם שקשור בטיפול רגשי (פסיכולוגית, יעוץ להורים, טיפול באמנויות וכד') כדי לנסות להבין מדוע היא מגיבה בכעס כ"כ גדול ולא שולטת בו. אגב, אלימות ברמה מסויימת היא דבר הנחשב נורמלי בגיל הזה משום שהילדים בגיל זה אימפולסיביים ולא תמיד מצליחים להמליל את רגשותיהם. עם זאת, את מתארת מצב שחורג מהנורמה ולכן כדאי שתתיעצו.

בהצלחה,

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו