צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  תינוק בן 7.5 חודשים לא מתהפך שני 22:04 27/06/2010
שלום עדי!

בני בן 7.5 חודשים וכמעט ואינו מתהפך. אציין כי הוא תאום, נולד בשבוע 37+3 ימים במשקל 2.460.
נציין כי מגיל חודשיים הוא מרים את הראש יפה מאוד.

הוא התהפך פעמים ספורות בגיל .3.5 חודשים מבטן לגב והפסיק. מאז התהפך פעמיים ספורות המבטן לגב ומהגב לבטן החל לאחרונה עם עזרה שלנו, גם כן פעמיים ספורות בלבד. לעיתים הוא נמצא בתנוחת "אוויורון".
הוא מקבל פיזוטורפיה בערך חודש פעם בשבוע ואנו גם עובדים איתו הרבה בבית אך לתחושתינו אנחנו מפספסים משהו שכן ההתקדמות היא מאוד איטית והוא כמעט ולא יוזם התהפכויות בעצמו. לפעמיים נדמה כי הוא עושה הכל על מנת לא להתהפך. בחלק מהפעמים הוא ממש מתנגד לכך ,גופו אינו רפוי והוא נוקשה.
האורטופד לא ראה כל בעיה, למעט נטיית צוואר ימינה אשר הסתדרה וכך גם הפיזטפרסיטית בקופ"ח לא התרגשה מהעניין ואמרה כי זה פשוט עניין של עבודה וסבלנות. מה שכן,היא גם הסכימה איתי כי לפעמיים הילד פשוט מתנגד להתהפך. משקלו כיום 7.800, הוא לא אכלן גדול ולעיתים הוא נראה קצת חלש..
האם יכול להיות שחסר לו ברזל? אשמח מאוד לעצתכם בעניין שכן, אני לא רוצה שייוצר כדור שלג, ובגלל האיחור בהתהפכות תאחר גם הזחילה וכו..
נציין כי אחיו מהתהפך ןמתגלגל כל הזמן.

תודה רבה!!
   בן 7.5 חודשים לא מתהפךעדי שטרסמן 09:05 28/06/2010
שלום שני,

מהתיאור שלך לבנך קושי בהתפתחות המוטורית. תנוחת ה"אוירון" שאת מתארת עשויה לנבוע ממספר גורמים ובהחלט אינה מתאימה לגילו. כדאי מאוד שיתהפך בנוחות לפני שהוא מתחיל לזחול.
איני יודעת מדוע הטיפול הפיזיותרפי ניתן לכם רק אחת לחודש.
אני ממליצה מאוד כי תפני למטפל אשר יכול לסביר מדוע הוא לא מתהפך ושיתן לכם תרגילים מתאימים.
ציינת שהפיזיותרפיסטית אמרה שהוא "מתנגד להתהפך" - האם היא ציינה מדוע?
השיטה שאני ממליצה עליה היא שיטת ורדי. אם תרצי המלצה על מטפל/ת את מוזמנת לפנות אליי.

בהצלחה,

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו