צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  מתהפך מהגב לבטן ונתקעאמא חדשה 21:41 18/08/2007
שלום,
בני החל להתהפך מהגב לבטן בגיל שלושה חודשים- כולל הוצאת היד מלמטה. הבעיה היא שהוא עדיין אינו יודע לחזור ולהתהפך מהבטן לגב. הבעיה מחמירה כי בלילה הוא מתהפך אל הבטן - ובוכה כי הוא נתקע ולא יכול לצאת מהמצב. בנוסף, אנחנו לא ישנים טוב כי אנחנו משגיחים שלא יתהפך משנתו ויישן על הבטן.
1. מה עושים עם ההתהפכויות בלילה? אני חוששת שיישן על הבטן בגילו?
2. הנטייה שלו להתהפך היא בעיקר לצד ימין. האם עלי לעודד גם את צד שמאל?
3. האם עלי לעודד אותו ללמוד להתהפך הפוך - מהבטן לגב?
תודה!
   שלום אימא חדשה,עדי שטרסמן 08:20 19/08/2007
בוקר טוב,

שאלת כמה שאלות ולכן אענה לך לפי הסדר:

1. אין מה לעשות לגבי ההתהפכויות בלילה, אין שום דרך למנוע את זה. תופעה ידועה היא שכשילד לומד פעולה מוטורית מסויימת הוא חוזר עליה גם בשינה, יש כאלה שאף מתעוררים מכך.
2. חשוב מאוד שכל פעולה מוטורית תתבצע בסימטריות ועל כן חשוב מאוד לעודד התהפכות גם דרך צד שמאל.

3. בן כמה הוא כיום? את יכולה בהחלט ללמד אותו להתהפך מהבטן לגב ולקוות שהוא יתחיל לעשות זאת בעצמו כדי שלא יעיר אותך בלילה. שימי לב גם כאן על חשיבות הסימטריה.

תרגילים תוכלי למצוא באתר שלי תחת "עידוד התהפכויות".

בהצלחה,
עדי

www.metaplim.co.il/adi-strasman
   הילד בן 3.5 חודשים כיוםאמא חדשה 08:44 19/08/2007
תודה עדי על התשובות. יכול להיות שההתהפכות הזו קצת מוקדמת לגילו?
בכל מקרה, עלי עדיין להפוך אותו בשנתו, נכון?
   המשךעדי שטרסמן 08:52 19/08/2007
לא, ההתהפכות אינה מוקדמת לגילו, זהו גיל נורמלי לגמרי ללימוד התהפכות. הממוצע כמדומני הוא 4 חודשים.

מבחינת הלילה - אחלק את התשובה לשתיים:
1. בהיבט המוטורי - כל עוד הוא לא מצליח להתהפך חזרה מהבטן לגב והוא מביע מצוקה, כמובן שעלייך לעזור לו.
2. מההיבט של מוות בעריסה - ההנחיות הן שתינוק יושכב על גבו בשינה. לאור זאת, אני כמובן לא יכולה להמליץ לך להשאיר תינוק לשכב על הבטן בגיל כל כך רך.

עדי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו