צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  תינוקת בת שלושה חודשים שמתבכיינת על הבטן...revital 20:32 16/08/2010
שלום,
ביתי מיכלי בת השלושה חודשים לא אוהבת להיות על הבטן. עידכנו אותי בטיפת חלב שאין לה צוואר. מה זה אומר ומדוע זה קורה? לא יכול להיות שזה עניין מיבני?
אני מודעת לכל היתרונות של שכיבה על הבטן. אבל לא ממש יודעת איך לעודד אותה ליישם זאת.
מה היית ממליצה לעשות , בכל זאת, במצב כזה?
ערב נעים, רויטל ומיכלי
   לא אוהבת לשכב על הבטןעדי שטרסמן 22:37 16/08/2010
שלום רויטל,

מה פירוש "אין צוואר" - האם הכוונה לזוקפים חלשים באזור הצוואר? לא מכירה את הביטוי "אין צוואר"...

ראשית, כשהיא בוכה הפכי אותה חזרה לגב. יחד עם זאת, כדאי לעזור לה להתחזק ולהתרגל לשכב על הבטן.
אתן לך שני תרגילים שעשויים לעזור לה, אם כי איני יודעת מה הסיבה לקושי שלה.
ראשית, נסי להחזיק אותה בידייך כשהיא מעורסלת. הדבר יעזור לה להרפות את שרירי הבטן מה שמקל על שכיבה על הבטן. אחרי נשיאה בערסול הניחי אותה על הבטן ותראי אם יש שיפור.
בנוסף, נסי להעלות את המודעות שלה לזוקפי הגב הצוואריים על ידי מגע עדין כמו גירוי עם הציפורן שלך, נשיפה וכד'.
היא זוקפת מעט את הראש כשאת מחזיקה אותה בידיה?

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman
   ראשית תודה רבה עדי. בנוגע לשאלתך...revital 23:10 16/08/2010
מיכלי מחזיקה את הראש בכל הזדמנות גם כשהיא על הידיים רק שלאורך זמן היא לא מוכנה להיות על הבטן.
אני מנסה להציג לה גירויים משתנים בכדי לשמור על עניין. אבל היא פשוט מתעייפת מהמאמץ
   סבלנותעדי שטרסמן 15:07 17/08/2010
הי רויטל,

הקפידי לשים אותה על הבטן בכל פעם שאפשר, לאט לאט זה ישתפר. גם נשיאה של בטן אל בטן במנשא עשויה לעזור.

אם נראה לך שהיא לא מתקדמת, אולי תרצי להפגש עם מטפלת למפגש יעוץ. בינתיים, גרי את זוקפי הגב שלה בעדינות (לא על עמוד השדרה). בנוסף, שכבי מולה כשראשך בגובה של ראשה, הפנים של אמא הם הדבר שתינוק הכי אוהב להתבונן בהם :-)

בהצלחה,

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו