צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  תינוק עם מתח שרירים גבוה במיוחדסיגל 23:57 31/08/2007
התינוק שלי, בן חודשיים וחצי, נוקשה מאד. אני עושה לו עיסויים ובקרוב אתחיל לקחת אותו לפיזיוטרפיה בהמלצת רופא ילדים. גם שני ילדי הקודמים היו נוקשים (קצת פחות ממנו) ולשניהם קשיים בויסות החושי (כולם נולדו מוקדם - שבועות 34, 35, 37). האם הנוקשות הזו היא סימן שקשיים בויסות החושי או שלאו דווקא?
אמא מותשת ומודאגת.
   שלום לסיגל, האימא המותשת והמודאגת,עדי שטרסמן 21:09 01/09/2007
אני לא יודעת על קשר הכרחי בין נוקשות בשרירים לבין קושי בויסות חושי. האם הקושי בויסות חושי גדול במיוחד אצל ילדייך הגדולים?

עיסויים הם דבר מעולה לטונוס שרירים גבוה. הקפידי לעסות אותו כל יום. אם לא למדת עיסוי תינוקות, אני ממליצה לך להשתתף בקורס או ללמוד לבד מתוך אחד משני הספרים הבאים:
"ידיים אוהבות" של פרדריק לבאוייה ו"עיסוי תינוקות" של ומלה שניידר. באם את לומדת את התנועות מהספר של שניידר, הקפידי על תנועת החליבה ההודית אולם את תנועות החליבה השוודית אל תבצעי בשלב זה.

אין לי מושג איך מטפלים בפיזיותרפיה בנוקשות שרירים.
אני יכולה להמליץ לך על נשיאת התינוק בתנוחת ערסול תוך כדי תנועה ועל כדור פיזיו בנוסף לעיסויים.
גם הפקת צלילים נמוכים קרוב לגופו יעזרו לו להרפות את שריריו.

מעבר לזה קשה לתת הנחיות דרך הרשת.

מקווה שהפיזיותרפיה תועיל במהרה.

בהצלחה,

עדי

www.metaplim.co.il/adi-strasman
   תינוק עם מתח שרירים גבוהסיגל 21:33 02/09/2007
תודה רבה על התשובה המעמיקה והרגישה.
יש לי את אחד הספרים ואעיין בו בשנית. מדוע לא לבצע את החליבה השבדית? ומה האפקט שיוצרים הקולות הנמוכים בסמוך לגוף?
   בוקר טוב סיגל,עדי שטרסמן 09:42 04/09/2007
הצלילים הנמוכים גורמים לתינוק להרפות את שריריו.

לעניין החליבה השוודית לעומת ההודית:
חיפשתי את המקור המדוייק בו קראתי על כך אולם אני לא מוצאת אותו. בעיקרון, בחליבה שוודית אנו מחדירים אנרגיה לגוף ובהודית אנו מוציאים וחולבים אנרגיה מהגוף. על כן, בגוף שהוא נוקשה וקפוץ נעדיף את החליבה ההודית, כדי להוריד את רמת הטונוס.

בהצלחה רבה,

עדי

www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו