צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  התפתחות תקינה שרה 21:16 21/08/2007
בני בן שלושה חודשים , עדיין לא הרים ראש, בשבועיים האחרונים אני עושה איתו הרבה תרגילים לקידום התפתחות , האם זה נורמלי שעדיין לא הרים ראש? כמובן שעדיין לא התהפך .
   שלום שרה,עדי שטרסמן 21:32 21/08/2007
האם את מתכוונת לכך שבנך לא מרים כלל את הראש בשכיבה על הבטן? האם הוא מעביר אותו מצד לצד?
האם הוא נולד במועד? האם ראשו וצווארו נוטים לאחד הצדדים?

אנו מצפים שתינוק בן חודשיים יזקוף את ראשו ועל גיל שלושה חודשים הוא ללא ספק מאוחר לזקיפת ראש.

האם ראה אותו איזשהו גורם מקצועי (טיפת חלב? רופא?).

איני יודעת אילו תרגילים את מבצעת עימו ומי הנחה אותך, אולם לדעתי כדאי שתגשי לגורם אשר מטפל בהתפתחות תינוקות אשר יוכל לראות אם מדובר בחולשה "נורמלית" ולכוון אותך לתרגילים נכונים או שמדובר במשהו אחר.

מכל מקום, אני ממליצה לך לא לחכות עם זה הרבה זמן משום שזקיפת הראש היא הבסיס לכל ההתפתחות המוטורית. אם דרך קופ"ח לא תצליחי למצוא תור לימים הקרובים אני ממליצה לך לפנות לייעוץ פרטי.

אשמח להיות לרשותך כאן אם תצטרכי,

עדי

www.metaplim.co.il/adi-strasman
   תודה על תגובתךשרה 17:05 22/08/2007
אך אני חושבת שאו שאני לא הסברתי נכון או שאת קצת מלחיצה ...
הוא מעביר מצד לצד , ומרים ראש כשהוא שוכב על הבטן עלי. אך אם אני שמה אותו על הרצפה על הבטןהוא לא מצליח להרים את החלק העליון של הגוף (חגורת כתפיים) , את האש קצת הוא מזיז. הוא נולד במועד שבוע 38.5 אבל קטן רק 1.758 , היום הוא במשקל תקין מעל 5 קילו בגיל 3 חודשים. יש לו בליטה קטנה בראש מהלידה שעדיין לא נספגה לגמרי , אני עובדת איתו על להסתובב לשני הצדדים כדי להגיע לראש סימטרי.
לגבי התרגילים שאני עושה איתו, אף אחד לא הנחה אותי , אלא קראתי מאמרים , באתר שלך ועוד אתרים , תרגילים של הרמת רגלים, סיבובי אגן, קצת הצלבות בין יד ורגל. אני משתדלת לשים אותו על הבטן ככל האפשר. מקווה שהסברתי את עצמי , אשמח לשמוע תגובתך.
   שרה, מאוחר יותר אענה בפירוטעדי שטרסמן 17:20 22/08/2007
אך התמונה שאת מציגה עכשיו היא שונה.
להרים חגורת כתפיים זה לא להרים ראש... :-)
מצטערת אם נלחצת, לפעמים דרך האינטרנט התיאורים לא עוברים טוב ואז גם ההסברים.
גם העובדה שנולד במשקל כל כך קטן פועלת לטובתו בעניין הזה.
אשוב בערב.

עדי
   אני כאן עכשיועדי שטרסמן 20:09 22/08/2007
ראשית, בשיטת ורדי אנו מתייחסים למועד שבו הגיע התינוק למשקל של 2.5-2.750 ק"ג כאל תחילת ה"ספירה" של ההתפתחות. כלומר, אם רק בגיל חודש (לדוגמא) הוא הגיע למשקל הזה הרי שמבחינה התפתחותית הוא בן חודשיים.
לא סתם שאלתי אותם בתגובתי הראשונה אם הוא נולד במועד. אז אמנם כן אבל משקלו היה כשל מי שנולד טרם הזמן.

אנו מצפים לזקיפת ראש טובה (לא רק על גוף ההורה, גם על הרצפה) בגיל חודשיים.

באם נראה לך שזקיפת הראש שלו (לא חגורת הכתפיים, לזה הוא עוד צעיר) לא נכונה לגילו - את יכולה לפנות לייעוץ.
לי דרך האינטרנט אין דרך לדעת איך הוא באמת זוקף את הראש.
אם את מתלבטת, התייעצי עם אחות טיפת חלב או עם גורם אחר.

מתוך תשובתך אני מסיקה (אולי בטעות?) שיש לו נטייה לאחד הצדדים. אם אכן כך ואת לא מצליחה בעצמך לעזור לו להגיע לסימטריה, אני ממליצה לך לפנות לטיפול פיזיותרפי דרך קופ"ח או פרטי דרך שיטת ורדי שאותה אני מכירה ויכולה להמליץ עליה.

אני מצטערת אם הלחצתי אותך קודם, אין לי כוונה בכך. יחד עם זאת, אני חוזרת על כך שזקיפת הראש היא הבסיס להתפתחות המוטורית ואם את חוששת שהוא אינו זוקף את ראשו כראוי, פני לייעוץ. באם תעשי זאת, חשוב שתצייני את עובדת משקלו הקל בעת הלידה לאור מה שהסברתי לך בתחילה.

בהצלחה,

עדי

שוב תודה ו...שרה 11:17 23/08/2007
זה בסדר לא ממש נלחצתי, אבל מאד חשוב לי לשים לב לשלבים של ההתפתחות אצלו בעיקר כי נולד קטן. שמתי לב אתמול שהוא ממש הרים ראש , זה היה כשהנחתי אותו על הבטן על שידת ההחתלה שהמשטח שלה קשה יותר מהמשטח שהוא נמצא בו במשך היום. במהלך היום אני שמה אותו במין בריכה מבד (כמו בריכת תינוקות אבל עשויה בד עם ציורים ומשחקים) ונראה לי שהמשטח רך מדי ולא מאפשר לו לנוע כפי שהוא באמת יכול. איך ואיפה באמת כדאי להשכיב , כי על רצפה חשופה זה בטח לא רצוי, שטיח לא נקי מספיק ואם אני מניחה שמיכה אז הוא נתקע ברגליים ולא מצליח להתקדם . אני חייבת לציין שהוא מאד ערני ופעיל, הוא בועט ברגליים ומרים אותן די גבוה, הוא מושיט ידיים קדימה, מוציא מוצץ מהפה , מחזיק בקבוק, בלילה הוא נע מקצה אחד של המיטה לשני ומסתובב לגמרי (לא מתהפך רק מסתובב). מה עוד אפשר לעשות כדי לקדם התפתחות או שמה שנשמע זה תקין ?
תודה
   סליחה שאני מתערבתmyalinea 11:44 23/08/2007
אבל אם בא לך להשקיע קצת, אני הייתי קונה מזרון פעילות. אחת הקניות הכי טובות שלי עד עכשיו. פיצקה בת 8 חודשים ועדיין אוהבת להיות עליו למרות שכבר רוב הזמן על הריצפה. גם להורים נוח מאוד להיות עליו ולשחק עם הקטנטנים ....
   שרה, שימוש בכדור פיזיועדי שטרסמן 21:11 01/09/2007
כשהתינוק שוכב על הבטן מועיל גם כן לזקיפת הראש.
האם חל שיפור מאז שהתכתבנו לאחרונה?

עדי

תודה רבה על ההתעניינות שרה 22:39 01/09/2007
אכן חל שיפור , התחלנו ללכת לחוג ליווי התפתחותי, אנחנו גם עושים תרגילים בבית , קניתי לו מזרון פעילות והוא שוכב הרבה על הבטן. מרים ראש יפה וחגורת כתפיים וכן מרים רגליים, נראה שהוא רוצה להתהפך אך עדיין לא מצליח. מחזיק ראש דקה שתיים ומוריד. עוד שבוע הוא כבר 4 חודשים , מזכירה שנולד 1.758 קילו , האם זה נשמע לך בסדר עד כה?
שוב תודה
   שרה, רגע לפני שאני צונחת למיטהעדי שטרסמן 22:48 01/09/2007
מה אומרת המדריכה בחוג שאת משתתפת בו?
היא רואה את בנך ויכולה להתרשם טוב יותר ממני שניזונה רק ממילותייך כאן.
מתי הוא הגיע למשקל של 2.5 ק"ג?
תבקשי מהמדריכה תרגילים ספציפיים בשבילכם ותתיעצמי עימה.
אם היא באה משיטת ורדי אני בטוחה שהיא תוכל לתת לך תרגילים מתאימים לזקיפת הגב והראש.
אני לא מרשה לעצמי לתת לך הדרכה וירטואלית לעבודה על זוקפי עמוד השדרה משום שצריך לראות בדיוק איך לעשות את זה ואני חוששת לעשות זאת בצורה כזאת.

עדי
   המדריכה היא בוגרת צעד ראשון שרה 14:17 02/09/2007
היא אמרה שהוא בסדר , אבל יש מה לעבוד איתו ולהתקדם.בנתיים היינו רק בשיעור אחד , אבל אני רואה התקדמות בעיקר בגלל שהוא הרבה על הבטן ומרים יפה ראש וכתפיים, הוא גם מסתובב על ציר ומרים רגליים גבוה. רציתי לדעת כללית אם זה נשמע בסדר.

תודה שרה
   בגיל חודש הוא שקל 2.7 שרה 14:17 02/09/2007
   בוקר טוב שרה,עדי שטרסמן 09:13 04/09/2007
אם כך הייתי מתחילה "לספור" את שלבי ההתפתחות שלו מגיל חודש.
את אומרת שהוא זוקף את הראש כך שזה בסדר.
לגבי הרגליים - בקשי מהמדריכה תרגילים על מנת שהן לא תהיינה באויר אלא שכובות על הרצפה.

בהצלחה ושנה טובה,

עדי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו