צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  תינוקת בת 9 וחצי חודשיםרינת חד 20:34 03/11/2007
שלום לך
יש לי תינוקת בת 9.5 חודשים שמאד קשה לי איתה מאז שהייתה בת חודש וחצי היא לא יושנת טוב בוכה ומיילת הרבה. לקחנו אותו לנוירולוג שאמר שיש לה רגישות יתר וטונוס שרירים גבוה בערך מתחילת גיל 7 חודשים התחילה להיות קצת יותר טוב מכיוונה שהתחילה לזחול וכבר בגיל שמונה חודשים עמדה ומתיישבת. מה שרציתי לדעת קראתי בהודעות שלטונוס שרירים גבוה עושים עיסוי אבל אצלי המקלחת זה הסיוט מאז שהייתה חודש עד היום אני לא יודעת איך אני נגבת בכזה מהירות ע"מ לסיים כי צורחת ולא נותנת לעשות כלום את החיתול בקושי אני יכולה לסגור מה אפשר לעשות ?
   טונוס שרירים גבוה ועיסויעדי שטרסמן 10:29 05/11/2007
שלום רינת,

אכן כדאי לעסות תינוק אשר טונוס השרירים שלו גבוה, עיסוי עמוק בכל גופו.
לא ברור לי הקשר למקלחת. האם את מדברת על עיתוי העיסוי?
אין שום קשר בין המקלחת לעיסוי. את העיסוי רצוי לבצע כשהתינוק במצב עירני (לא עייף, לא רעב) וכשהוא שקט ופנוי לקבלת עיסוי. כלומר, אם תנועותיו קופצניות והוא נראה עצבני זה אינו זמן טוב.
אם הוא עייף, רעב או שצורך פיזיולוגי אחר מציק לו, כמובן שגם אז אין זה זמן טוב לעיסוי.

אני מציעה לך להסתכל על בנך ולראות לפי שפת גופו מתי מתאים לו לקבל עיסוי ובאם הזמן הזה טוב גם בשבילך, עשי זאת.

חשוב לי להדגיש בפנייך שמשום שמדובר בתינוק "גדול" (זוחל כבר, לא קטנצ'יק שעוד לא זז), סביר להניח שהוא לא יאפשר לך לעסותו זמן ארוך. את יכולה לעסות אותו בהפסקות לפי האופן בו הוא מאפשר לך.

דרכים נוספות להרפות טונוס שרירים הן: תנועה במרחב (ריקוד) כשהתינוק בידייך, ערסולים וכד'.

בהצלחה,

עדי

www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו