צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  אמא מאוד מאוד מודאגתלימור 07:28 15/03/2012
שלום,
בני רז בן כמעט 4 חודשים ( נולד 29 לנובבר)כול מפגש בטיפת חלב מביא אותי ללילות מלאות חשבות ודאגות
בהתחלה זה היה על זה שהוא שמן מש ככה אומרות שמן( שוקל 6.800 אולום הוא נמוך) אחוזון 75 אולם ביחס לגובה אחוזון 90, אוכל תחליף חלב, 6 ארחות ביממה של 120 סיסי ויששן לילה שלם בין 8-10 שעות ( שגם על זה אמרה שזה הרבה אבל עם כול הכבוד אני לא מעירה ילד בלילה שהוא ישן...
הדבר השני אשר מטריד אותי:טיפה רקע- הוא חייכן וצוחק בקול, מתהפך חופשי מהבטן לגב ואפילו מתנגד לי בחוזקה שאני תוחמת לו, מקפידה להילחם איתו להיות עךל הבטן, במהלך היום ישן על הבטן.. מרים ראש יפה וגם בית חזה אפילו לפעמייםן מש גבוה.. מכניב ידיים לפה כול היום( היא בטיפת חלב אמרו לי להוציא לו בעדינות ולהסביר לו שלא) אניע תמיד חשבתי שככה הוא מכיר את היידים שלא לא???? טוב כנראה שאני לא מבינה... בטיפת חלב אמרו לי שהוא לא מושיט יש לצעצועים ולא משלב כבות ידיים
לעיתים בבית פעמים נדירות שהוא משלב כפות ידיים אך שהןא בטרמפולינה ( הם כן המרכז)אולי הטעות היא אצלי שאני לא שה אותו בטרמפולינה שיושיט לצעצועים ואני כול הזן מתעסקת במזרן פעילות שיהיה על הבטן, ניסיתי לראות שהוא באוניברסיטה מה עושה, והוא מנסה לבעוט בצעצועים כמו פינג פוינג בחוזקה ( יש לו חוזק בידיים אני מרגישה לפי אייך שהוא מיזיק דברים שאני שמה לו ) אבל הוא לא מתכנן פעולה להשגת צעוצע עוד דבר גם בתרגילי עידודש התהפכות מהגב לבטן הוא מסרב שוב דבר לא עניין אותו...הוא לא סקרן אני מפחדש שהוא לא התהםפך מהגב לבטן כי יהיה לו " שווה " האם נראה לך סימן לבעיה שהוא לא מתכמן פעןלה אמרו לי שאם עוד שבועיים לא יהיה שינוי נלך לפ]יזוטרפיה... אני מש מתוסכלת... לחווד דעתך המקצועית אודה...._ ( נ.ב סליחה על המגילה והבלאגן)
   התפתחות לאמא המודאגתעדי שטרסמן 17:38 20/03/2012
אמא יקרה,

קודם כל, אם הביקורים בטיפת חלב מכניסים אותך ללחץ ולדאגה, אולי תחליפי אחות? הביקורים שם אמורים להרגיע אותך והם עושים את ההיפך. תחשבי על זה...
לעניין המשקל - איני מומחית לתזונה אולם ככל הידוע לי תינוקות ששותים חלב/יונקים, לא מגבילים. מישהו מוכרח להיות באחוזון הגבוה ומישהו בנמוך. לעניין השינה - מסכימה איתך לגמרי.
לעניין הידיים - לא להוציא לו כלל את ידיו מהפה. זה שלב התפתחותי חשוב, בדיוק כפי שאת חושבת. לעניין הושטה ושילוב, אני מניחה שזה יקרה ממש בקרוב. כדי להיות בטוחה שהמודעות לידיים שלו טובה, הקפידי לעסות אותן במגע עמוק, כולל כפות הידיים והאצבעות.

הטרמפולינה היא אביזר מאוד לא מומלץ לשימוש ממושך לתינוקות ונכון מה שאת עושה שאת נותנת לו לשכב על הארץ. הקפידי להשכיב אותו גם על צדי הגוף וגם על הגב, לצד השכבה מרובה על הבטן. אנו מצפים להתהפכות עד גיל חצי שנה ולכן אני לא מבינה מה הלחץ של טיפת חלב. אני מצרפת לך קישור לתרגילים המתאימים לעידוד התהפכות:
www.metaplim.co.il/a.asp?p=10038
אשמח אם תעדכני בהמשך.

עדי שטרסמן
www.facebook.com/adi.strasman
   עדכוןלימור 08:28 21/03/2012
היי:-)
טוב אז רז למד לשלב ידיים ועכשיו הוא משלב אותם הרבה ו8מתעסק בהם..
לעניין הושטת יד לצעצועים אז ככה, כשהוא על הבטן הוא התחיל להושיט יד ולנסות להגיע למשהו שעניין אותו_ אין הרבה אבל יש דברים מסויימים ) אז הוא מנסה להגיע ולתפוס.. אולם כשהוא על הגב הוא לא מושיט יד טרם נקווה שגם זה יגיע מצד שני כה כבר ניתן לשחק על הגב על הבטן יותר כיף לשחק לא ???
טוב כולי תקווה שגם זה יבוא... ביים האחורנים קרה משהו מוזר אחרי 10-15 דקול שאני איתו על הבטן והוא תעצבן כבר הוא פשוט מוריד את הראש ואת הידייים ושםן אותם בצידי הגוף נסה בכול הכוח לעלות את הטוסיק ועם הרגלים לנסות לזוז רק עם הטוסיק והרגלים היידים בכללפונקציה.. מאוד מוזר האם יש שלב כזה ????? הוא גם לא מכניס כול צעצוע לפה ואז כשהחניס כבר עושה פרצוף כאילו " איכססס" ומוציא גם זה מוזר לי כי אני רואה תינוקות אחרים...
עוד דבר קטנטן- במים הוא הרבה יותר פעיל ( חולה ים אמבטיה כול יום זה עשריםן דקות וןבכי שאני מוציאה אותו () כיכואבות לי היידים... אני הולכת איתו לחוק פיעלות במם והוא ממש נהנה.. הוא ממש נראה כמו איזה דג במים.. ובים הוא ממש יותר פעיל... האם זה גם טבעי??
דבר אחורון האם את מגיעה לבאר שבע לסדנאות או מפגש פרטי??? זה יהיה אפשרי?? :-)
   המשך ללימורעדי שטרסמן 13:09 21/03/2012
הי לימור,

נתחיל מהסוף: לצערי לא, איני מגיעה לבאר שבע. אם את מזדמנת למרכז, את מוזמנת לבוא אליי למפגש :-)

לגבי בנך - נשמע שהכול בסדר גמור. שימי אותו גם באוניברסיטה כשהוא על הגב, אם יש לך, והוא יתחיל להושיט ידיים גם אליה.

כשהוא על הבטן ומתעצבן - אני מניחה שהוא עושה את זה כי הוא לא יודע להתהפך חזרה לגב. את יכולה לגלגל אותו כשהוא מתחיל להתעייף. הוא מרים את הישבן ודוחף כי הוא מחפש תנועה. פשוט גלגלי אותו לגב.

לגבי המים - כנראה שפשוט כיף לו שם. תינוקות רבים אוהבים את המים ופעילים בהם. זה בסדר גמור וטבעי.

המשיכי ליהנות ממנו.

עדי שטרסמן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו