צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  לא מכניסה חפצים לפהאמא מודאגת 14:39 23/05/2012
שלום!
הבת שלי בת שבעה חודשים. ומזה תקופה שמתי לב שהיא לא מכניסה צעצועים וחפצים שהיא חוקרת לתוך הפה, אלא רק עם הידיים היא משחקת איתם.
אציין שידיים היא כן מכניסה לפה שלה.
בנוסף אני מנסה לתת לה אוכל ביד ושתכניס לפה והיא לא רוצה, אלא רק כשאני נותנת לה אז היא פותחת את הפה.

האם זו בעיה בהתפתחות?

אשמח לתשובה...
   חפצים ומזון לפהעדי שטרסמן 08:42 24/05/2012
בוקר טוב לאמא המודאגת,

העובדה שבתך מכניסה ידיים לפה משמחת ומלמדת על כי היא מביאה את ידיה למרכז הגוף, דבר חשוב מבחינה התפתחותית.

לגבי מזון - קשה להגיד שיש כאן בעייה משום שהוא צעירה מאוד, אך העובדה שהיא לא מכניסה גם צעצועים לפה, יכולה אולי ללמד על רגישות תחושתית, בעיקר אם היא מצליחה לאחוז בחפצים ולשחק בהם (בלי להכניס לפה).

נסי לגרות את החניכיים/לשון/חך שלה בעזרים שונים כמו מברשת, ספוג רך וכד', דברים אשר יעוררו את המערכת החושית שלה ויתכן שישפיעו על הכנסת חפצים ומזון.

אם לא תראי התקדמות תוך מספר שבועות תני לריפוי בעיסוק דרך התפתחות הילד.

בברכה,

עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman
   תודה רבה עזרת לי מאוד!!!אמא מודאגת 17:09 28/05/2012
יתכן שעלית לי על הבעיה גם מדוע היא לא אוכלת טוב...
אבדוק את זה.
   אני ממש שמחה לשמועעדי שטרסמן 11:46 30/05/2012
ואשמח מאוד אם תעדכני אותי כאן בהמשך.
   בעקבות דברייךאמא מודאגת 22:10 30/05/2012
מכיוון שהילדה לא אוכלת טוב ולא מבינים למה והיא מתחת ל3% בעקומות, פניתי ל"שיח סוד" יש להם פרוייקט שנקרא "הלב" והוא טיפול בבעיות התפתחות בילדים רגילים מגיל 0 עד 3.
שבוע הבא הילדה תעבור אבחון לאימות בעיית התחושה ואחר כך סדרת טיפולים.
אני פשוט אסירת תודה לך, כשהייתי אצל הרופא והוא הפנה אותי לסוללת מומחים לבדוק מדוע הילדה לא אוכלת, אמרתי לו שהיא גם לא מכניסה חפצים וצעצועים והוא רק הגדיר את זה כ"מעניין" ולא ייחס חשיבות לנושא. ועכשיו אני מאמינה שעלינו על הבעיה האמיתית.
   מקווה שהקשיים יפתרו בקרובעדי שטרסמן 21:24 31/05/2012
ומחכה לשמוע עדכונים נוספים.
בהצלחה!
   אמא יקרה - מה קורה אתכם?עדי שטרסמן 17:01 23/07/2012

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו