צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  החלמה מקרע במיניסקוס ללא אורתוסקופיהיהונתן 11:27 05/01/2008
שלום דוקטור,
לפני כחודשיים נפצעתי במיניסקוס הלטארלי של רגל ימין,לא עברתי אורתוסקופייה והופניתי לבינתיים לפיזיותרפיה אינטנסבית,
עתה לאחר חודשיים אני יכול ליישר את הרגל עד ל 0 מעלות (את הרגל הבריאה אני יכול ליישר עד כדי מעלות שליליות)
ואני יכול לקפל אותה כמעט עד הסוף,כאשר לקראת סוף הקיפול אני מרגיש כאבים.
אני הולך רגיל,אולם יש לי לעיתים כאבים בתנועות מסוימות של יישור פתאומי וסיבוב,ו"קליקים" מכיוון הברך מדי פעם.
שאלתי היא,האם ללא ניתוח אורתוסקופיה אוכל להגיע למצב שבו אני הולך ורץ כרגיל(לפני הפציעה נהגתי לרוץ כ 8 קמ בשבוע).
אם לא,האם לאחר ניתוח אורתוסקופיה אוכל ללכת ולרוץ כרגיל?האם כדאי לי לבצע ניתוח אורתוסקופיה?מה היתרונות והחסרונות של ניתוח שכזה לעומת המשך פיזותרפיה ממצבי הנוכחי?
בתודה מראש,
יהונתן
   תשובה לפגיעת ברך המיניסקוס הלאטרלידר. רונן מנדי, כירופרקט 12:56 07/01/2008
שלום יונתן,

פעמים רבות פגיעות במיניסקוס נגרמות עקב פגיעה ביציבות - תת פריקה של מפרק הברך.
מפרק הברך מורכב מ-4 עצמות: המפרק המרוחק של עצם הירך, המפרק המקורב של עצם השוק, המפרק המקורב של עצם השוקית, והפיקה.
הפגיעה במיניסקוס הצדדי יכולה להיות קשורה לתת תזוזה אחורית של המפרק המקורב של עצם השוקית.

במקרה שזו הבעיה, צריך לכוונן את מפרק הברך חזרה למקומו.

יש לי נסיון עם אצני וספורטאים ממקצועות שונים, שנפגעו במפרק הברך, ואחרי בדיקה וטיפול- כיוונון חזרו לענפי הספורט שלהם בהתאמה.

לצורך התחלת התהלי, כדאי לדעתי שתיבדק על ידי דוקטור/ית לכירופרקטיקה.

דר. רונן מנדי, כירופרקט
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו