צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  הרדמות כפות ידייםשרית 10:35 03/02/2008
אני בשבוע 32 להריון, מזה שבועיים כפות הידיים שלי רדומות לגמרי, בוקר וערב, 24 שעות ביממה. בלילה הן מתנפחות עוד יותר וממש גורמות לכאבי תופת. אני מטופלת בדיקור, עשיתי כבר 2 טיפולים, אבל עדיין אין מזור. נאמר לי שנרגיש בהבדל אחרי 4-5 טיפולים. מה עושים? איך מקבלים תחושה בחזרה באצבעות?
   תשובה לשרית - לגבי איבוד תחושה ונפיחות בכפות הידיים בהריוןדר. רונן מנדי, כירופרקט 19:07 03/02/2008
שלום שרית,

בהריון עקב השינויים ההורמונאליים, קיימת תופעה של צבירת נוזלים באזורים שונים של הגוף, עקב פגיעה בניקוז נוזלים וירידה בפעילות השרירים.
בין הייתר גם בגפיים.
לעיתים לחץ על העצבים בצוואר ולאורך הידיים, עד כולל קצות האצבעות, יכולים לגרום לפגיעה בניקוז מהגפיים העליונות (ידיים), לחץ מתמשך על העצבים הרלוונטיים ופגיעה בתחושה - הירדמות של כפות הידיים...

למיטה הבנתי, הדבר קורה עקב תת תזוזות (סטיות עדינות) של החוליות בגב העליון ובצוואר התחתון. שם עוברים עצבים שמובילים בין הייתר לכפות הידיים ולאצבעות.

בדרך כלל כיוונון של החוליות הרלוונטיות, יכול לשפר את ניקוז הדם הורידי מהגפיים העליונות, להוריד את הלחץ מהעצבים ולהחזיר את התחושה.

לשם כך חשוב שתיבדקי קודם על ידי דוקטור לכירופרקטיקה.

אולם, התחלת לדברייך - בטיפול דיקור, ועשית כבר 2 טיפולים. המטפל שלך אמר, לדבריך, שתרגישי בהבדל אחרי 4-5 טיפולים.
לדעתי שווה שקודם תסיימי את ההמלצה שלו.

אם הטיפול לא יעזור, אני ממליץ לך לפנות לכירופרקט.

המשך הריון בריא,

דר. רונן מנדי, כירופרקט
1800-39-40-40
www.dr-ronen.com
   אני מצאתי פיתרון לבעייה שאולי תעזור גם לךסיגל 16:39 11/02/2008
שלום שרית
קראתי את בעייתך ומיד נזכרתי בבעיה דומה שנתקלתי בה
עד לפני מספר חודשים גם אני הייתי מתעורר בבוקר ולפעמים באמצע הלילה ואפילו באמצע היום כאשר יש תחושת הירדמות של כף היד ולפעמים הירדמות של כל הזרוע
הבנתי מיד שיש קשר ברור למזרן שאני ישנה עליו
הסיבה הייתה שאני נוהגת לישון על צד ימין במהלך הלילה וכל משקל גופי היה נשען על היד השילוב של גורם זה והשילוב של ההתנגדות הגדולה שהיה נותן המזרן לגוף הייתה גורמת ללחץ על כף היד והיד כולה לפעמים את זה הסבירו לי בחברת אירופלקס, חברה שנותנת פיתרונות בריאות אורטופדים למצבים מהסוג הזה הם הציעו לי מזרן אורטופדי שנקרא ויתלטי אם אני לא טועה המזרן הזה יש לו תכונה שהוא תופס את צורת הגוף וצורת התנוחה של הגוף ששוכב על מזרן זה ההתנגדות של המזרן קטנה יותר ובכך בעצם נמנע מצב הלחץ על היד כשמהצד האחד הגוף ומהצד השני המזרן
הפיתרון הזה מעולה ומומלץ ביותר
בתקווה שהמלצה זו תועיל לך גם במשהו
סיגל איילון sigal_765@walla.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו