צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  בעיות גב ולידה...מונה 09:19 09/03/2008
בוקר טוב,
בעברי 5 שנים ארוכות של בעיות גב, כאלו שהוגדרו
כבלט ולא כפריצת דיסק, מה שבטוח שרמת הניטרול שלי
וכאבי התופת היו משהו שאי אפשר היה להתעלם מהם.

טיפול כירופרקטי במצבי החירום הללו הצליח להחזיר אותי
באופן הדרגתי לתפקוד סביר, כל יתר העיצות לפילאטיס
יוגה ושאר ירקות לא רק שלא תרמו אלא החמירו.

כיום אני בשבוע 30 להיריון, אחרי "מתקפת" גב אחת
במהלך שבוע 19... יש לי חששות רבים מהלידה
מהאופציה של אפידורל בגב ועוד כהנה וכהנה.

אציין כי בצילומי גב אין כמובן עדות לכלום

מה היית מייעץ?

יום טוב
מונה.
   תשובה למונה, לגבי כאב גב תופת - ועכשיו בהריוןדר. רונן מנדי, כירופרקט 12:46 09/03/2008
שלום מונה,

כאבי גב הוא מושג מאוד רחב - שיכול לנבוע מגורמים רבים.

בדרך כלל הכאב קשור לתת תזוזה חולייתית בחוט השדרה.

לדברייך טופלת בעבר על ידי דוקטור/ית לכירופרקטיקה שעזר/ה לך.
- עקב היכרותו/ה הרבה יותר עם המקרה הייחודי שלך, כדאי לדעתי שתתייעצי עם הדוקטור/ית שטילו בך בעבר.

שינויי הלחצים וחלוקת המשקל בגוף במהלך ההיריון עלולים לגרום לכאבי גב והתקפי כאבי גב במהלך ההריון ולאחר הלידה.

חוסר יציבות של מפרקי האגן (שנמצא בבסיס עמוד השדרה) יכולים לגרום לכאבי גב, כאבי אגן, ופתיחה איטית של האגן עד חוסר פתיחה והתקדמות איטית של הלידה.

כיוונון של האגן במהלך ההריון יכול להפחית את כאבי הגב, להפחית את התקפי הכאבים, ולהקל/לזרז/לקצר את משך הלידה.

- אגן מאוזן מאפשר להחזיק את ההריון טוב יותר ומקל על האישה ההרה.

טיפול כירופרקטי במהלך ההריון, הלידה ואחריה - בטוח לאישה ולעובר.

כיוונון עמוד השדרה והאגן של אישה הרה שונה מעט מכיוונון עמוד שדרה של אישה שאינה בהריון.
- לכן חשוב לוודא שהדוקטור/ית לכירופרקטיקה שמטפל/ת בך במהלך ההריון ו/או הלידה - מיומנים בטיפול הנשים בהריון.
- יש מספר דברים שצריך לשים לב לפני ובמהלך כיוונון של נשים הרות.

--- מעבר לזה - פיתחתי מזרן BackFloat שפותח על מנת לאפשר לנשים בהריון לשכב על הבטן ולשחרר את הלחצים מעמוד השדרה ןמערכת העצבים שלהןץ
שכיבה יומיומית על המזרן המיוחד מקלה מאוד על כאבי גב ותופעות הריוניות אחרות (מדיווחים של נשים בהריון).

השימוש במזרן ה-BF דורש שכיבה סטטית והירגעות על המזרן במשך 15 דקות פעמיים ביום.
-- הזמנים הטובים ביותר הם בסוף היום - לפני הכניסה למיטה ושנת הלילה ובבוקר מיד אחרי ההתעוררות.
אפשר גם לשכב על המזרן בכל זמן, לפי הצורך.
החוכמה של המזרן היא שפעולתו נעשית ללא כל פעילות חיצונית, ואין צורך ברופא/מטפל מיוחד שיעשו את העבודה.
המזרן עוזר מאוד גם אחרי הלידה - להתמודדות עם השינוי המהיר יחסית של מימדי הגוף, ומציאת האיזון ומרכז הכובד של הגוף מחדש.
פרטים על המזרן אפשר לראות ולקרוא באתר: www.dbu.co.il

בכל שאלה את מוזמנת לפנות אל משרדי,

הריון ולידה קלים,

דר. רונן מנדי, כירופרקט
דוקטור למערכת העצבים
1800-39-40-40
תל אביב, אור עקיבא

www.dr-ronen.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו