צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  coccydyniaמיכל 09:33 29/05/2008
דר' יקר
אני בת 40 סובלת מזה חודש מכאבים בעצם הזנב והאבחנה coccydyniaלפני שבוע נתנה לי זריקה בעמ"ש diprospan שהקלה מעט ונתנו לי נרות אביתרן 50 מ"ג.
הכאבים כמעט כל הזמן, קשה לשבת יש לחץ על פי הטבעת ועצמות האגן והשרירים בירכיים תפוסים
האם יש טיפול נוסף שאפשר לקבל כדי להקל על הכאב? אני לא מוצאת תנוחה לשכב
ממה עלי להמנע? אני מפחדת לעשות תנועות כדי לא להחמיר את המצב?!
האם יש צורך בפיזיוטרפיה, כמה זמן נמשכת דלקת כזו? האם זה חוזר?
עברתי מיפוי עצמות - תקין
ב-CT עמ"ש מותני כתוב L4-L5 בלט דיסק אחורי משמעותי נוטה ימינה עם לץ על השק הטקלי ומוצא הנקב הימני. שומן אפידורלי מימין מטושטש.

L5-S1/SACRUM בלט דיסק אחרוי מרכזי קל ללא לחץ על השק הטקלי
אין עדות ל-SPINAL STENOSIS
מה אומר ה-CT האם יש קשר בין הכאבים? עלי לציין שבדקו גם מעי גם -סיגמוסקופיה-תקין
C-T בטן ואגן תקין.
אשמח לעזרתך והסבריך
   תשובה למיכל בקשר לכאבים בעצם הזנב - Coccydyniaדר. רונן מנדי, כירופרקט 07:46 30/05/2008
שלום מיכל,

כאבי Coccydynia הם מאוד מגבילים.

בדרך הם תוצאה של תת תזוזה משמעותית בעצם הזנב -

משמעות המילה - Coccyx = עצם הזנב

Dynia = כאב

כאב כזה יכול להיווצר לאחר חבלה/לחץ נפשית משמעותית (צער, יגון, כעס... התרגשות...), חבלה כימית - תגובה אלרגית חזקה, שימוש חבלתי מבחינת הגוף בכימיקלים/סמים, חומרים משמרים... או חבלה גופנית - אחרי לידה/הפלה/תאונה/נפילה על הישבן.

טיפלתי כבר במקרים רבים של אנשים (בעיקר נשים) שסבלו מ-Coccydynua.
הסבל הזה יכול להימשך זמן רב - ולחלק הוא פגע ביכולת העבודה, וביחסים המשפחתיים, הוא ללא ספק בכל המקרים - גרם לעומס רגשי רב עקב חוסר התפקוד ויכולת ביצוע משימות.

כאמור יש לי נסיון טוב עם מקרים כאלו.

לגבי פיזיותרפיה - זה תחום שונה מאוד מכירופרקטיקה, ולכן איני מבין בו ואיני יכול לייעץ לגביו.

אם תחליטי ותגיעי אלי לבדיקה - אבקשך להביא את תמונת מיפוי העצמות וצילומי/דיסק ה-CT להתרשמות יחד עם הבדיקה הגופנית - שהיא הכי חשובה.

פיענוח ה-CT שאת מצטטת - אינו מתייחס לעצם הזנב.
אולם הוא מתייחס לבעיות ביציבות השדרה בגב התחתון - חוליות שדרה מותניות תחתונות L4 (חוליה מותנית רביעית); L5 (חוליה מותנית חמישית - תחתונה) ו-S1/Sacrum - עצם העצה/חוליית עצה ראשונה/עליונה).

כשנכתב בפיענוח - המילה - "תקין" - משמעה שלא נמצאו על ידי המפענח/ת סימני מחלה/שבר.
שום בדיקה אינה מדוייקת - והעובדה היא בהתאם לדברייך - למרות שלא נמצאו כל מימצאים מחלתיים - את סובלת
ולפי האבחנה - אני מבין שאפילו סובלת מאוד.

אני ממליץ לך להתקשר למשרדי ולהגיע לבדיקה.
בשביל מה שזה שווה - עד היום עזרתי מאוד - לכל האנשים (נשים) שהגיעו אלי וסבלו מ-Coccydynia
עד היעלמות הכאב לחלוטין - רובן כתבו לי מכתבים על חזרתן לתפקוד מלא לאחר הטיפול.

לגבי השאלה אם זה חוזר - באופן טבעי מקום שנפגע פעם אחת - הוא חלש ורגיש יותר.
עם זאת אף אחת מהמטופלות האמורות לא חזרה אלי במשך שנים לאחר האירוע (אני מאמין, שאם כל כך עזרתי להן, והכאב היה חוזר - הן היו חוזרות אלי)

כאמור - התשאול הראשוני והבדיקה הגופנית שלך הם הכי חשובים, הצילומים ובדיקות ההדמיה והקולונוסקופייה (סיגמו-סקופייה), יכולים לתת הבנה/תמונה נוספת.

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב, אור עקיבא
www.dr-ronen.com

1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו