צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כאבים מעצם האגן ענבר 17:30 19/06/2008
שלום רב

החל מחודש חמישי להריוני אני סובלת מכאבים חזקים באיזור האגן אשר מקרינים לגב תחתון ולרגל שמאל. עד כדי צליעה,
קושי להתרומם משכיבה.

פניתי לאורטופד שלא ידע לאבחן / ושאל לשם מה הגעתי אליו.

כיום אני עשרה חודשים אחרי לידה (יש לציין כי ילדתי בלידה רגילה תינוק במשקל של 4.5 ק"ג ), אני עדין סובלת מאותם כאבים.
קיבלתי טיפול תרופתי לשיכוך כאבים ( ביטרן 100 / אטופן ).

מה עלי לעשות , למי לפנות.

חוץ מטיפול תרופתי לא קיבלתי כלום.
ברצוני לציין שבעבר קיבלתי טפולי כירופרקט באיזור גב עליון והם היו כואבים עד שנאלצי להפסיקם.

בברכה וממתינה לתשובתך

ענבר
   תשובה לענבר לגבי כאב באגן עם הקרנה לגב תחתון ולרגל שמאל דר. רונן מנדי, כירופרקט 18:35 20/06/2008
שלום ענבר,

מזל טוב ללידה,
הכאב שאת מתארת מתאים לפגיעה עצבית בעיצבי עצם העצה (החלק האחורי של האגן.
יוצאים משם עצבים גם לגב התחתון וגם לרגלים/ רגל שמאל.

פגיעה בעצבים אלו יכולה להיות קשורה לכאבי גב תחתון, הקרנה לרגלים וכתוצאה לצליעה.

את צריכה להיבדק כירופרקטית על מנת לוודא אם באמת נפגע אצלך עצב, ואם כן בדיוק איזה.
לשם כך חשובה מאוד בדיקה כירופרקטית.

אופייני שפגיעות כאלו קוראת בהריון ולאחר לידה.

יש לזה טיפול יעיל.

לגבי הטיפול הכירופרקטי שאת מספרת עליו, קשה לי להתייחס, מאוד תלוי מי עשה אותו - האם הוא נעשה על ידי דוקטור/ית לכירופרקטיקה.
המקצוע לא מוסדר בארץ, ויש לא מעט מתחזים.
טיפול כירופרקטי אמור להיות עדין ונקודתי.
אם הוא גרם לכאב - הדוקטור/ית היו אמורים לשנות אותו על מנת שייעשה בעדינות האפשרית.

אם תרצי את מוזמנת להגיד לי אצל מי טופלת, ואבדוק האם הוא/יא באמת כירופרקט/ית (דוקטור לכירופרקטיקה).

מעבר לזה - כדאי לדעתי שתיבדקי בהקדם על ידי דוקטור לכירופרקטיקה.
- יש לזה טיפול יעיל.

* עבור פגיעה מסובכת - יכול להיות שידרש טיפול ארוך יותר, אבל הייתי מצפה שהדוקטור י/תראה שיפור אחרי מספר כיוונונים (טיפול כירופרקטי מדוייק).
ושהדוקטור י/תוכל להראות לך ולהסביר את השיפור.
- אם הכיוונון כוב במשך מספר פעמים, הדוקטור צריך/כה להתאים את הכיוונון לנתוני מבנה הגוף, הגיל, והמאפיינים האישיים שלך/של המטופל.

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו