צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  התאמצות יתר וכאבי גב הנלווים בשריפה בנשימה. אורטל 10:37 14/07/2008
שלום,

אני בת 26, התחלתי להתאמן בחדר כושר וכשאני מתאמת יותר מדי אני מרגישה כאבי גב ושריפה בנשימות. עליי לציין כי הנני סובלת מכאבי גב, צוואר ושכמות.

האם זה נורמלי?

תודה.
   תשובה לאורטל לגבי כאבי גב שמתגברים עם אימון גופני, ושריפה בנשימותדר. רונן מנדי, כירופרקט 15:31 14/07/2008
שלום אורטל,

אימון מאומץ מדי ביחס ליכולות הגוף - בשלב הנוכחי, יכול להגביר כאבי גב.
הדבר קורה בעיקר בשלושת החודשים של האימון הגופני.

לעיתים עודף מוטיבציה לאימון, והרצון להגביר מהר מדי את יכולות הגוף, דוחפים את המתאמנים למאמץ שעובר את היכולות העכשוויות של הגוף.

הגוף אז אומרלנו את זה בצורת כאב.

צריבה בנשימות יכולה לקרות ממספר גורמים, שיכולים להיות קשורים גם לאימון מאומץ.
גורם ראשון חוסר איזון של קשת הצלעות, שיכולות לגרום ללחץ במרכז (מעל עצם בית החזה) על קנה הנשימה.

או להקשות על הנשימה עקב חוסר האיזון של קשת הצלעות - צד אחד של קשת הצלעות מתרחב יותר מהשני ולכן - קל יותר לנפח/לנשום לריאה אחת.

גורם נוסף יכול להיות חוסר איזון של המחיצה באף. - שיכולה לגרום לחסימה חלקית - מלאה של מעבר האוויר באחת או יותר מהנחיריים.
חסימה כזו יכולה לגרום לצריבה בנשימה.

לכל הגוקמים שמניתי, אם הם נמצאים בבדיקה כירופרקטית, אפשר לטפל הבן על ידי כיוונון כירופרקטי.

(טיפול כירופרקטי ליישור מחיצת האף - זה טיפול שאני פיתחתי - והוא יעיל מאוד - לדעת עשרות מטופלים שכתבו את חוות דעתם והתוצאות שהיו להם מהטיפול הזה)

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו