צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  טיפול כירופרקטי שעברתי - נא התייחסותךענבר 11:16 21/07/2008
שלום
הגעתי לטיפול בעקבות המלצות שקיבלתי, באינטרנט ומאנשים שאני מכירה.
לא מצא חן בעיניי שהכירופרקט גבה 250 שקלים על ייעוץ משותף לי ולמטופלת חדשה אחרת, כלומר על שיחה ללא טיפול גופני, שבה הוא מסביר לנו איך גוף ונפש קשורים וכו, אבל אמרתי לעצמי לחלק את מחיר הייעוץ על מספר הטיפולים שיהיו (הוא אמר שצריך 24) ואז זה יוצא לא משמעותי.
דבר ראשון, רציתי לדעת אם זו התנהלות רגילה בטיפול כירופרקטי.

כמה ימים לאחר מכן הייתי שם בפעם הראשונה בטיפול אמיתי. הטיפול מתבצע בכמה אנשים במקביל, בחדר שבו יש 4 מיטות זו בצד זו, ללא מחיצות ביניהן. הכירופרקט הסביר לי שמה שהם יעברו ישפיע עליי ומה שאני אעבור ישפיע עליהם. מוזר, אבל אפשר להסתדר עם זה.
האם גם זו שיטת טיפול המוכרת לך?

תוך כדי הטיפול נדמה לי שאני שומעת תזוזות קצביות מהירות מאחת המיטות, ואנחות, ואני מנסה לשכנע את עצמי שהמטופל/ת שם לא עושה את מה שנדמה לי. אני אומרת לעצמי שלא היו ממליצים לי עליו אם זה מה שקורה שם. אחרי כמה זמן זה מפסיק ואני שוכחת מזה.
ואז כשהטיפול נגמר ואני עומדת לצאת מהחדר, הוא מפנה אותי שוב לתוכו כדי להראות לי איך המוח שולט בגוף. מטופלת שאני לא מכירה שוכבת על הבטן ומזיזה את האגן בתנועות קצובות שאינן משתמעות לשתי פנים. "זה לא רצוני מה שהיא עושה" הוא מחייך לעצמו מבסוט ואני לא יודעת איפה לשים את עצמי רק רוצה לעוף משם. אני בשוק.
אני לא רוצה לחזור לשם.

אני הרי לא משלמת לו כדי להיחשף לאנשים שזה מה שהם עושים כשיש זרים להם בחדר.
אני גם לא בטוחה שהאישה הנ"ל הייתה שמחה לדעת שראיתי אותה בשעת מעשה.
אתיקה?
לא יודעת, הרגשתי מנוצלת ומובכת. קראתי לזה הטרדה מינית כי זה בערך כמו להראות לי סרט פורנוגרפי בלי לבקש את הסכמתי.

אילו היית אתה הולך לקבל טיפול כלשהו ומטופל אחר שנמצא איתך באותו חדר היה חושב שזה המקום הראוי לשחרר מטענים מיניים, מחובתו של האחראי על הטיפול למנוע מצב כזה.
קוראים לזה מעשה מגונה בפומבי.
ונניח שהמטופל הנ"ל אינו שולט בעצמו (הרשה לי לפקפק בכך, אבל נניח), מחובתו של המטפל האחראי להפסיק זאת או למנוע ממטופלים אחרים להיחשף לזה. במיוחד כשהוא מעודד תזוזות מכל סוג כדי לשחרר ו"הכל מותר".
על אחת כמה וכמה אתה כמטופל מצליח לשכנע את עצמך תוך כדי טיפול (בעיניים עצומות כמובן) שזה לא מה שאתה חושב, אז בכוח להראות לך אח"כ: הנה, תראה איזה יופי?

ברור לי שאליו איני חוזרת. אני חוששת עכשיו מפנייה לכירופרקט אחר. האם אני צודקת וזו התנהלות חריגה?
אגב, הוא מופיע באיגוד הכירופרקטים, כך שזו לא מסננת מספיק טובה מבחינתי.
תודה
   תשובה לענבר בקשר לטיפול בלתי ראוי לדעתה אצל כירופרקטדר. רונן מנדי, כירופרקט 17:46 21/07/2008
שלום ענבר,

ישנן גישות שונות רבות בכירופרקטיקה.
התיאור שלך מזכיר את גישת הנטוורק בכירופרקטיקה - לטפל במספר אנשים במקביל - זו גישה מאוד ייחודית, ולא רגילה למיטב הבנתי.

אני אישית לא נוהג לטפל במספר אנשים ביחד, אלא אם הם בני אותה משפחה.
ישנה גישה בכירופרקטיקה שנקראת נטוורק - אני אישית קראתי עליה והתרשמתי מחדות ההבנה של מפתח הגישה דר. דון אפסטיין.

ישנם מספר דוקטורים לכירופרקטיקה שבשנים האחרונות - פנו והתמחו בנטוורק.
חלק מהתובנה של הנטוורק - שישנו גל שדרתי מיוחד שעובר בשדרה וקשור לנשימה.
הגל הזה לדברי הדוקטורים שהתמחו בנטוורק - עושה תנועות של השדרה.

עד היום לא שמעתי על תנועות כפי שאת מתארת - ש"גורמות" לגניחות.

לגבי מחיר הבדיקה - ומה שנעשה בבדיקה - קשה לי להגיב.

- כל כירופרקט והבדיקה שלו - למרות שלפי תיאורך זה היה יותר הסבר על דרך הטיפול שלו.

אני יכול לומר לך - שהכירופרקטית שמטפלת בי אישית - היא בין הכירופרקטים שהתמחו בנטוורק.
היא מטפלת בי לבד.
היא סיפרה לי והסבירה לי את מנגנון תנועת השדרה שקורה בתהליך הנטוורק.

מעולם לא שמעתי, לפני תיאורך על אנחות, וגם לא ראיתי אחרים שמטופלים בנטוורק.

בעיקרון - התנהגות מינית, לפי תיאורך, אין לה שום מקום במרפאה כירופרקטית.

אני חושב שאני הייתי מבקש מאותו כירופרקט הסברים, אם תרצי לתת לי את שמו - לא בהכרח דרך האינטרנט, אוכל לבדוק את זה בצורהיותר רצינית.

מספר הטלפון במשרדי: 1800-39-40-40.
אחרי שעות העבודה - יש מענה אישי של שירות ביפר - שמקבל הודעות בשבילי הם מבקשים להשאיר שם וטלפון.

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   תודה על התייחסותך המהירהענבר 16:11 22/07/2008
בדקתי בדפים שקיבלתי ממנו ואכן מדובר בשיטת ה NETWORK.
פניתי לראש אגודת הכירופרקטים וסיפרתי לו על החוויה המפוקפקת שעברתי, והא העביר את סיפורי לוועדת האתיקה.
אשמח לשמוע המלצה על כירופרקט/ית בירושלים, שמטפלים באופן פרטני.
   תשובה לענבר לגבי כירופרקטית בירושלים שמטפלת באופן פרטנידר. רונן מנדי, כירופרקט 16:55 22/07/2008
שלום ענבר,

ראשית - מרבית הכירופרקטורים מטפלים באופן פרטני.

ישנה כירופרקטית בירושלים - שאני מאוד מעריך אותה כאישה וכבעלת מקצוע.
שמה דר. לי-אורה לידר: 02-678-9871

אשמח לשמוע על המשך הטיפול בך.
הדו"אל שלי: dr-ronen@dr-ronen.com

תרגישי טוב

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו