צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כאב גב עליון שירי 13:38 13/08/2008
שלום

אני סובלת מכאבי גב כבר חודשיים שהחלו בגב תחתון תפוס, שעבר לאחר כשבועיים לגב עליון , הייתי אצל אורטופד שאמר כי אלו שרירים ונתן לי כדורים.
כאבים אלו החריפו ועברו לחזה, בעקבות כאבי החזה פניתי למוקד שעשו לי צילום חזה שיצא תקין הכאבים נרגעו אך באו בהתקפים מידי כמה ימים בכל אזור רצועת החזה כאשר נקודת הכאב המרכזית היא בגב בצד שמאל.
נשלחתי לבדיקות רבות שיצאו תקינות והייתי אצל ראומוטולוגית לבדוק האם זה פיברומיאלגיה, ששללה את הנושא ואמרה ככאבים אלו נוצרים מלחץ נפשי

אציין שאכן אני עוברת תקופה קשה יחסית מבחינה נפשית עם אם שחולה בדכאון.אך משתקמת לאט לאט.

לפני כשבוע התברר לי שאני בהריון,שבוע רביעי, שמאוד שמחתי אך הכאב בגב העליון בצד שמאל וכאבי חזה מאוד מטרידים אותי מאוד פיזית ונפשית, ממש מפריע לי לתפקוד היומיומי.

כמו כן אני עובדת על מחשב רוב שעות היום שאני יודעת שאינו מועיל לכאבים אלו.

אני יודעת שהמידע הוא רב ובמלבל אך אני ממש מיואשת ולא יודעת מה לעשות בכדי להעביר את הכאבים שאוכל להנות מהדברים החשובים באמת
אשמח לדעתך המקצועית

בתודה רבה מראש

שירי
   תשובה לשירי לגבי כאבי גב תחתון ועליון, עם משיכה ברצועות החזהדר. רונן מנדי, כירופרקט 14:31 13/08/2008
שלום שירי,

בקריאת השורות הראשונות של המכתב שלך - חשבתי - "צריך לבדוק אם היא בהריון?"

מסתבר שכן - מזל טוב.

בהריון מופר שיווי המשקל של השדרה. לעיתים סמוך לאחר המיזוג של הזרע והביצית.
חוסר היציבות גורם לעיתים למעבר הכאב ממקום למקום.
בין הייתר משתנה מבנה/תחולת החזה - דבר שיכול לגרום בין הייתר למתח ברצועות.

לחצים נפשיים הם גורם נוסף - מאוד משמעותי ביצירת תת תזוזות חולייתיות (חוסר יציבות) בשדרה.
מומלץ שתיבדקי על ידי כירופרקט.

כירופרקטיקה מתרכזת בכיוונון ותיקון של תת תזוזות (חוסר יציבות) בשדרה.

לפי הסיפור - כדאי גם לבדוק את הכתפיים ואת רצועות הכתפיים והצוואר.

כשאת הולכת לכירופרקט/ית - כדאי לבדוק שהוא/היא דוקטור/ית לכירופרקטיקה ושהוא/היא חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה.

בריאות והריון מוצלח ולידה קלה

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו