צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כפות רגליים נוטות פנימהעדי שטרסמן 08:52 02/09/2008
שלום רב,

נדמה לי שראיתי איפשהו התייחסות שלך בעניין הזה ועל כן אני פונה אליך.

לבני הבכור כפות רגליים כשל אימו, הוא הולך כשהן נוטות כלפי פנים. כשהיה תינוק וכן כשהיה פעוט ביקרנו אצל אורתופד שאמר שאין מה לעשות, זה המבנה שלו. אצלי ההליכה השתפרה לפני שנים רבות וכבר איני הולכת כך, אולי הברכיים שלי עדיין מעט נוטות פנימה. שנינו מעדיפים ישיבת W.

תפקודית אין לו שום בעייה אבל הייתי שמחה לדעת אם יש דרך ללמד אותו לדרוך נכון על כף הרגל.

האם לדעתך הדבר בר טיפול?

תודה,

עדי
   תשובה לעדי לגבי רגליים שנוטות פנימהדר. רונן מנדי, כירופרקט 09:56 02/09/2008
שלום עדי,

רגלים שנוטות פנימה - זה בדרך כלל תוצאה של חוסר יציבות /שינוי מבני של האגן. זה בדרך כלל אחרי נפילה/חבלה בחלקו האחורי של האגן.
- זה לא מחוייב שאת זוכרת בדיוק מתי זה קרה.

הדבר יוצר לחץ על פרקי הירכיים. ישיבת W מייצבת בזמן הישיבה את עצם העצה (החלק האחורי של האגן).
אך היא לא מייצבת את פרקי הירכיים.

בדרך כלל למיטב ידיעתי, הדבר אינו מתקן את עצמו, אבל אנחנו "מתרגלים" למצב, ורואים אותו "פחות בחומרה".

חוסר יציבות של עצם העצה, שהיא גם הבסיס של עמוד השדידרה, קשורה פעמים לעקמת.
קומפלקס של בעיית יציבות בעצם העצה, פרקי הירכיים ועקמת - זה מעגל רע - שבו כל מרכיב במעגל מחמיר את האחרים.

אפשר בדרך כלל לפתור את הבעיות התפקודיות האלו לאחר בדיקה וטיפול כירופרקטי.
לבדיקה, כדאי להביא צילומי הדמיה (רנטגן, אולטראסאונד, מיפוי עצמות) - אם יש.

אם לא מטפלים בזה - נוטות להתפתח אחר כך גם בעיות בירכיים (כפי שראיתי משאלתך שאת מבינה).

אני ממליץ שתגיעו לבדיקה אצל דר. לכירופרקטיקה (כדאי לבדוק שהוא/היא חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה)
(עדיין לא קיימת בארץ חקיקה לגבי מקצוע הכירופרקטיקה, חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה רק דוקטורים לכירופרקטיקה, שעמדו בכל הקריטריונים המחמירים הבינלאומיים של המקצוע)

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו