צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  כאבי גב וצוואר רחל 07:41 19/10/2008
זה מספר חודשים אני סובלת מכאבים באיזור אחת השכמות שמקרין לי עד הצוואר .

המליצו לי לפנות לכירופרקט , האם זה יכול לעזור ?

הייתי אצל 2 כירופרקטורים לחות דעת
א. הכירופרקט הראשון חימם את האיזור ובעזרת לחיצות וסיבובים טיפל
ב. הכירופרקט השני אמר כי אסור לחמם את איזור אלא דווקא לקרר כשכואב . הטיפול בעיקרו היה בעזרת בדיקת ההתנגדות של הידיים שלי , כלומר אמר לי להרים את הידיים וביקש ממני בזמן שהוא מוריד לי אותם למטה להתנגד ואז בעזרת מכשיר שנראה כמו מזרק לחץ לי באיזורים מסויימים .

כיצד אדע מי פועל נכון על מנת לא לגרום לי נזק ואיזה משניהם פועל נכון ?

אודה מאוד על התשובה המפורטת
   תשובה לרחל בנוגע לכאבי כתף, ובחירה בין המלצות של כירופרקטוריםדר. רונן מנדי, כירופרקט 09:00 19/10/2008
שלום רחל,

שתי הגישות מוכרות.
- לכל כירופרקט (דוקטור לכירופרקטיקה) יש את ההעדפות שלו, בהתאם לניסיונו.
לכל אחת מטכניקות הטיפול יש את הייתרונות שלה.
מבלי לבדוק אותך איני יכול לחוות דיעה ספציפית למקרה שלך.

חשוב לוודא לגבי הכירופרקטורים שהם דוקטורים לכירופרקטיקה, ושהם חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה - בה יכולים להיות חברים רק דוקטורים לכירופרקטיקה שלמדו בבתי ספר לכירופרקטיקה עם הכרה והסמכה בינלאומית.

החימום בגדול - מרגיע את הכאב בטווח הקצר, אך גורם להגברת זרימת הדם למקום. הוא מרחיב גם את הורידים ולכן הוא מקשה על ניקוז הנוזלים מהאיזור.

קירור - על ידי קרח מקומי (עד ולא יותר מ- 15 דקות) - גורם להצרת כלי הדם, דבר שמפחית את כמות הנוזלים שמגיעה למקום, ומומנע היווצרות דלקת.
הקרח גם מקהה מעט את תחושת העצבים ומפחית כאב.
החיסרון - לא נעים בשתי הדקות הראשונות.

תנועות סיבוביות - יכולות להיות - חשובה המיומנות וההבנה לכיוון הנכון/המתאים של הסיבובים.

בדיקת התנועה מול התנגדות הוא תהליך בדיקה מוכר, וכך גם הטיפול במכשיר ה-Activator שנראה כפי שתיארת כמו "מזרק לחץ" - הוא נותן לחץ נקודתי מדוייק בכיוון נגדי לתת התזוזה.

שני סוגי הבדיקה/טיפול נראים הגיוניים ואפשריים לבעיות שכמות,כתפיים וצוואר.

- אם יש שאלה לגבי ההסמכה של הדוקטורים לכירופרקטיקה, או בכל שאלה אחרת, את מוזמנת להתקשר אל: 1800-39-40-40

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב, אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו