צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  מערכת העיכולקרן 00:17 29/10/2008
שלום דר' רונן
מזה שנה שאני סובלת בבעיות במערכת העיכול , ועם הזמן זה מחמיר.
זה התבטא בקילקולי קיבה ,שמלווים בטעם רע שעולה מהקיבה, ובשילשולים חריפים .
אך דבר זה קורה רק כאשר אני אוכלת יותר מהרגיל כאמור בשבת
(אני שומרת שבת ויש הרבה סעודות מצווה).
בהתחלה חשבתי שאולי החמין או כל אוכל מבושל ממושכות גורם לכך , אבל גיליתי שזה לא קשור.
לאחרונה שמתי לב לדבר שבדיעבד מטריד אותי הרבה זמן אך מעולם לא שמתי לב...אם אני אוכלת והולכת לנוח ,יש שמאל שלי נירדמת בצורה שיטחית ואני ממש מרגישה שאין זרימת דם.
אני בדרך כלל לא אוכלת בלילה אבל אם כן,לדוג' יום שישי או היום שיצאנו לארוע משפחתי, אני לפתע לא מרגישה את היד והגוף רוצה ליפלוט את האוכל , אך מיתקשה להקיא...(אני מקיאה אבל לא הרבה) וזה מקל עלי.
עשיתי בדיקות דם ותפקוד כבד הכל יצא תקין.
הלכתי לגסטרו והוא קבע לי תור לבדיקה מסוימת דרך הפה שכוד לא יצא לי לעשות.
אני די רזה 56 קילו ל160 מטר
ןדי בריאה בכללי,כלומר לא סובלת מבעיות נוספות ברוך השם,אבל אני מרגישה שזה מחמיר
האם מה שאני מתארת נשמע לך מוכר?
יש משהו שאוכל לעשות?
תודה מראש.
   תשובה לקרן, בנוגע לבעיות עיכול, בחילות וצרבות?דר. רונן מנדי, כירופרקט 05:05 29/10/2008
שלום קרן,

פעמים רבות הבעייה שגורמת להפרעות עיכול, בחילות, הקאות וצרבות יכולה להימצא בעצבים בין חוליות וחוט השידרה.
עצבים שונים (ספציפיים) לאורך חוט השידרה אחראיים על תפקוד איברים שונים.

קיימים אנשים רבים שסובלים מבעיות שקשורות ללחץ ושינוי בתפקוד העצבים שמעבירים הוראות תפקוד ופעולה לאיברי הגוף מהמוח, דרך חוט השידרה.

שינוי כזה בתפקוד העיצבי נקרא "תת תזוזה". בשלבים היחסית "מוקדמים" של תת תזוזות, הן אינן גורמות בהכרח לסימנים (סימפטומים) או סימנים קליניים (אבחנה רפואית).

לדוגמה - וזו כיתוב סכמטי בלבד -- על מנת להתייחס למקרה הייחודי שלך, חייבים לבדוק אותך אישית - בדיקה כירופרקטית (לא פולשנית ולא מכאיבה).

עצבים מהצוואר האמצעי והתחתון מובילים לידיים ויכולים להיות קשורים לתחושת הירדמות/חוסר תחושה.
עצבים מהצוואר מובילים גם לוושט (צינור הבליעה) ויכולים להיות קשורים לבחילות, צרבת והקאות.

עצבים אחרים מחוט השידרה של בית החזה, שעובר בעמוד השידרה בבית החזה (בין השכמות) מובילים עצבים לקיבה, לשסתום הקיבה העליון (קרדיה).

פגיעה תפקודית בעצבים שמובילים הוראות תפקוד ופעולה מהמוח אל שסתום הקיבה העליון יכולה להיות קשורה לעליית מזון מהקיבה עם טעם רע (כדברייך).
פגיעה בתפקוד העצבים שמובילים לקיבה (מיוט השידרה האמצעי של בית החזה) יכולים לגרום גם לקילקולי קיבה ולשילשולים.

שילשולים יכולים להיות קשורים גם להפרעה בתפקוד העיצבי (תת תזוזות) בחוט שידרה של בית החזה התחתון וחוט שידרה מותני - שמשם מובילים עצבים למעיים ולסוגרים התחתונים שאחראיים על הפרשת צואה ושתן.

הגיעו אלי וטיפלתי במהלך השנים מאות נשים וגברים שסבלו בין הייתר מבעיות עיכול כאלו.

לדברייך - את מרגישה בסך הכל בריאה.
אני מציע שתגיעי לבדיקה ואז נוכל - אחרי הבדיקה לדבר על אפשרות הטיפול ובדרך כלל - הריפוי.

לקביעת בדיקה ולכל שאלה נוספת - את מוזמנת להתקשר למשרדי,

בברכת בריאות,

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו