צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  אי יכולת לזוז בשל כאבי גבהילה 22:42 26/11/2008
היי ד"ר,
אני בת 19,וסובלת לאחרונה מבעיה המקשה עלי מאוד,בעת קימה ממיטה או באופן כללי משכיבה,אינני מצליחה לקום וכאשר אני מצליחה אינני יכולה להזיז את הגב כלל,והוא כואב לי ומרגיש רותח,ממה זה יכול לנבוע?כיצד ניתן לטפל בבעיה?
אשמח אם תוכל לעזור,הילה.
   תשובה להילה, לגבי אי יכולת להזיז את הגב לאחר קימה משכיבהדר. רונן מנדי, כירופרקט 06:02 27/11/2008
שלום הילה,
אי יכולת להזיז את הגב לאחר קימה משכיבה יכול לנבוע מתת תזוזה של עצם העצה (החלק האחורי של האגן) - שאמורה לתמוך בעמוד השידרה.
התיאור של זמן הקימה משכיבה - מצביע כנראה על שילוב פגיעה ברצועות הייצוב של האגן והשידרה.

בקימה משכיבה נוסף ללחצים (שמופעלים כל הזמן) על השידרה ועל הכל - לחץ משקל הגוף והפלג העליון (אין לזה כמעט קשר למשקל הגוף).

חוסר יציבות של עצם העצה ו/או חוליות השידרה יכול ליצור לחץ על העצבים שיוצאים מחוט השידרה, שבתגובה מייצרים הרבה גירויים חשמליים, שגורמים להתכווצות חזקה של השרירים ומגבילים את התנועה.

בעיה כזו, כפי שאת מתארת יכולה לקרות לאחר שינויים הורמונאליים משמעותיים - אחרי לידה, הפלה.
יכולים לקרות כתוצאה/לאחר הכנסה מרוכזת של כימיקלים/תרופות לגב התחתון/ישבן (אגן) - זריקת אפידורל, או זריקות הרגעה אחרות.
או הזרקת הורמונים (גם בירך).

יש מה לעשות.

אבל כדי להתאים לך את הטיפול הנכון - כדאי שתיבדקי על ידי דוקטור לכירופרקטיקה.
כירופרקטיקה מתמחה בכיוונון (ייצוב/תיקון) מערכת העצבים, חוט השידרה והאגן.
כיוונון מערכת העצבים, חוט השידרה והאגן - מחזיר לגוף את התפקוד והבריאות.

בכל שאלה נוספת את מוזמנת להתקשר למשרדי
(במקרה שאנחנו לא מספיקים לענות- השיחה מועברת לשירות ביפר שמקבל בשבילינו הודעות ואנו חוזרים בהקדם).

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   תודה ד"רהילה 01:08 28/11/2008
לצערי כעת אינני יכולה לזוז כלל,וכל פעולה כולל להתקלח נעשית עם עזרה חיצונית,האם אתה יודע על אפשרות טיפול דחופה במקרים במסוג זה?
תודה רבה לך,הילה
   תשובה להילה, לגבי אי יכולת להזיז את הגב לאחר קימה משכיבה (המשך)דר. רונן מנדי, כירופרקט 13:39 28/11/2008
שלום בשנית,

הילה - קשה לי להתייחס למקרה שלך ספציפית, מבלי להכיר את הפרטים.
- בכל מקרה חשוב שתטפלי ביציבות האגן ועצם העצה (העצם האחורית באגן).
בדרך כלל על מנת להרגיע איזור בעייתי/כואב - כדאי לשים על המקום קרח ישיר על העור למשך 10-15 דקות.

בבעיית חירום - עדיף לפנות לחדר מיון.

אם את רוצה להתייעץ, על מנת שנוכל לדבר על הפרטים, ונחשוב ביחד איך להמשיך.
- 1800-39-40-40
מעבר לשעות העבודה - עונים שם משירות ביפר, והם מעבירים אלי את ההודעה.

אשמח לעזור,

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב, אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו