צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  איבוד תחושה בגב וברגלייםבהריון תאומים 20:06 20/12/2008
שלום רב,
אני בשבוע 19 בהריון תאומים.
בתקופה האחרונה יש לי כאבים בעצם הזנב, בעיקר בשעות הלילה, כשאני מנסה לזוז מתנוחה שכיבה אחת לאחרת במיטה.
בימים האחרונים שמתי לב שבנוסף לכך, אני לא מרגישה את הרגליים והגב התחתון כמו בדרך כלל. קצת כמו שאיבר בגוף "נרדם".

האם זו תופעה מוכרת? איך ניתן לטפל במצב?

תודה מראש!
   תשובה לבהריון תאומים, בנוגע לכאב בעצם הזנב ותחושה הירדמות בגב וברגליםדר. רונן מנדי, כירופרקט 05:27 21/12/2008
שלום לך,
ברכות על התאומים שבדרך.
לאישתי ולי יש שני זוגות תאומים - וזה כיף אדיר.

כאבים בעצם הזנב - היא תופעה מוכרת בהריון, ובהריון תאומים בפרט.
עם העלייה ההורמונאלית שקוראת בהריון - מופרש גם הןרמון רילקסין (משחרר) שמרפה את מפרקי האגן, על מנת להקל עליהן להתאים את מבנה האגן (שהו מתפתח/ים העובר/ים) לעובר/ים הגדלים מדי יום.

אחת מעצנות האגן, היא עצם הזנב. יציאה של עצם הזנב (או כל חוליה אחרת בשידרה ו/או באגן) מכונה בעגה המקצועית - תת תזוזה. תת תזוזה משנה בין הייתר את הלחץ על חוט השידרה ושורשי העצבים שיוצאים ממנו ומובילים אל איזורי ואיברי גוף שונים.
תת תזוזה כזו יכולה גם לגרום לכאב.

באגן נמצאת גם עצם העצה (העצם האחורית באגן - שנותנת בסיס לעמוד השידרה) - ממנה יוצאים עצבים לרגלים. תת תזוזות של אחת או יותר מחוליות עצם העצה יכולה לגרום בין הייתר לתחושות מוזרות, כולל הירדמות ברגלים.

כשעצם העצה לא יציבה, אין בסיס טוב לחוליות עמוד השידרה - דבר שיכול לגרום גם לתחושה של חוסר יציבות, או שקשה יותר לשמור על היציבות. תת תזוזות של החוליות המותניות התחתונות מ4 (חוליה מותנית רביעית) ו-מ5 (חוליה מותנית חמישית) - או בקיצור המקובל יותר - L4 ו-L5
יכול לגרום ךתחושות שונות כולל הירדמות בגב התחתון וברגלים.

ניתן לטפל בדברים אלו על ידי כירופרקטיקה (טיפול ידני עדין שאינו כולל תרופות). הטיפול מתאים גם לנשים הרות, אם כי יש להתאים אותו לנתונים המיוחדים של הריון ולמקרה הייחודי של כל אישה הרה.
אני ממליץ שתפני לכירופרקט/ית שמיומן/נת בטיפול בנשים בהריון.

- עדיין אין פיקוח סדיר של משרד הבריאות על מקצוע הכירופרקטיקה בארץ, לכן מומלץ לבדוק - אם הכירופרקט/ית מופיעים ברשימה של האגודה הישראלית לכירופרקטיקה.
- בינתיים זה הארגון היחיד שמפקח בקפדנות על ההסמכה של הדוקטורים לכירופרקטיקה בישראל.

- אני ממליץ לך לפנות לבדיקת כירופרקט בהקדם.

דר. רונן מנדי
כירופרקט השנה הבינלאומי 2003
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

נ.ב.
כיוונון סדיר בזמן הריון מקל מאוד על ההריון והלידה.
- אישתי ילדה בשתי הלידות תאומים בלידה רגילה.
לידה ראשונה - הסתיימה כ-8 שעות אחרי ירידת המים.
לידה שנייה - הסתיימה כשעה וחצי אחרי ירידת המים.
   כירופרקטיםבהריון תאומים 22:16 21/12/2008
שוב שלום דר',

לפני הכול תודה על התשובה המחכימה והמושקעת.

אני מאמינה שאחרי שנחווה בעלי ואני את גידול התאומים, נעריץ זוגות ברי מזל שכמותכם כפליים :)

אשמח לדעת אם תוכל להמליץ לי על כירופרקטים שמתמחים בטיפול בנשים בהריון, באיזור המרכז.

בברכת חג אורים שמח!
   תשובה לגבי כירופרקטור באזור המרכז שמתמחה בטיפול בנשים בהריוןדר. רונן מנדי, כירופרקט 05:37 22/12/2008
שלום שוב,
- אני - מתמחה בטיפול בנשים בהריון.
יש לי מרכז בתל אביב.
מעבר לזה בכל שאלה את מוזמנת להתקשר אלי למרכז.

דר. רונן מנדי
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   לפני הכול - תודה :)בהריון תאומים 21:44 29/12/2008
רק מהכתיבה שלך אפשר להבין שאתה רופא אנושי ואכפתי.
אז תודה על התשובות המפורטות והברורות.

רציתי לדעת... אם אלך לכירופרקט דרך הקופה (מכבי) איך אוכל לוודא שהוא אכן מומחה לנשים בהריון?
יש תעודה כזו?
נשמע שיכול להיות גם מסוכן עם טיפול לא נכון או לא מספיק זהיר.
   תשובה לבדיקת המומחיותדר. רונן מנדי, כירופרקט 05:44 30/12/2008
שלום,

קודם כל חשוב שתבקשי לראות את התעודות שלו - שהוא/היא באמת דוקטורים לכירופרקטיקה.
- הדרך הטובה ביותר - היא לראות/לשאול אותו/ה אם הם חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה.

2- לשקאול אותו/ה אם הם מיומנים בטיפול בנשים בהריון.
- הטיפול בנשים בהריון ויילודים - שונה ודורש התייחסויות שונות מטיפול באנשים וילדים.

3 - את יכולה להתקשר למשרדי ולשאול לגבי אותו/ה כירופרקט/ית.

-- בעיקרון קופות החולים נותנות רק טיפול כירופרקטי כללי, במסגרת רפואה משלימה (שאלו חברות בת של קופות החולים).

דר. רונן מנדי
תל אביב; אור עקיבא
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו