צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  קרע במיניסקוסדינדון 10:39 08/06/2009
שלום רב,

אני פונה אליך בהלצתה של רותי קרני-הורוביץ.
רופא אורתופד איבחן אצלי קרע במינסקוס. מדובר בכאב קל שהתחיל לפני כ-5 שנים כשישבתי ישיבה מזרחית לאורך זמן שמתגבר עם השנים. כיום אני מתקשה לרדת לכריעה (אפילו להתכופף לפתח של מכונת הכביסה) ולא מסוגלת לשבת ישיבה מזרחית מחמת הכאב.

אני עומדת לבצע בקרוב MRI. מבחינת הרופא שלי מדובר בהליך לקראת ניתוח.

שאלתי היא האם המצב הפיך והאם ניתן לטפל. עד כמה יכולה פזיוטרפיה לעזור? ובקיצור, מה ניתן לעשות כדי להמנע מניתוח. ושאלה נוספת, האם עיסוק בספורט עלול להחמיר את המצב? אני עוסקת בקפוארה.

תודה מראש.
   תשובה לדינדון לגבי בעיות בירכייםדר. רונן מנדי, כירופרקט 12:30 08/06/2009
שלום דינדון,
כן קפוארה בהחלט עושה לבני העולם המערבי (שלא התאמנו מגיל מאוד צעיר בצעד הבסיס ובלחימה מגובה נמוך) בעיות בירכיים.
(אני התאמנתי בקפוארה לפני כ-20 שנה).

הפגיעה במיניסקוס - היא סימפטום של חוסר יציבות בבירכיים.

כן, כירופרקטיקה יכולה לעזור לבעיות בירכיים. לגבי פיזיותרפיה - אין לי מושג. אני לא פיזיותרפיסט.

כדי לדעת האם כירופרקטיקה יכולה לעזור במקרה שלך - צריך לעשות בדיקה כירופרקטית.
במרבית המקרים, אפשר לעזור.

אם תבחרי ללכת קודם לניתוח, אז אפשר לעזור גם אחרי הניתוח, אבל יש דברים שאחרי ניתוח, כבר יותר קשה לתקן.
יש שינויים שנעשים בניתוח, שחלקם בלתי הפיכים.

מכיוון שיש כנראה חוסר יציבות בברך (לפחות אחת), עדיף להפעיל את הברך הפגועה פחות.
קפוארה - אם זו הכוונה, במילה ספורט, מפעילה הרבה עומס על הברכיים.

עדיף להתחיל עם בדיקה, ואז נוכל לדבר גם על פרטים נוספים.
אם יש לך צילומי הדמייה של הברכיים (רנטגן, CT, אולטראסאונד, מיפוי עצמות) - כדאי שתביאי אותם איתך לבדיקה.

דר. רונן מנדי
כירופרקט
תל אביב, חדרה
www.dr-ronen.com
1800-39-40-40
   תודה. אני אעשה את בדיקת ה-MRI ואחשוב הלאה כשתיהיה תשובה.דינדון 21:59 08/06/2009

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו