צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום כירופרטיקה
מנהל/ת הפורום: דר' רונן מנדי, כירופרקט
  בעיות בתנועת צווארמיכאל 13:53 18/07/2007
שלום רב,
אני בן 46, אני עובד על מחשב שעות רבות ביום.
מזה כשנה וחצי אני סובל מקושי מסוים מלהניע את הצוואר, כאשר הבעיה העיקרית שהצוואר פונה לעיתים לבד ימינה ואז קשה לי להחזירו למרכז. לפעמים יש זרמים ביד שמאל. עברתי פיזיותרפיה, מחטים, טיפולים אצל אוסטיאופט, תרגילים רבים שנתנו לי, כולל לחיזוק שרירי הצוואר - שום דבר לא עזר. יש לי גם חולשה בשרירי צוואר מצד שמאל - כפי שנאמר לי בגלל הבלט דיסק. לפעמים גם כאבים באזור הצוואר והכתפיים. בבדיקת MRI אחרונה התוצאה היא :
בגובה C4-C5 : בלט כללי עם מרכיב גרמי, הצרות פורמינלית ימנית . אמפרסיה קלה על החוט.
תעלה ספינלית בקוטר כ – 9.6 מ"מ .
בגובה C5-C6 : בלט דיסק כללי , הצרות פורמינלית דו-צידית , אמפרסיה על החוט .
תעלה ספינלית בקוטר כ 7.9 מ"מ .
בגובה C6-C7 : בלט דיסק אחורי הצרות פורמינלית LT < RT ללא אמפרסיה על החוט.
יתר הנתונים תקינים .

בבדיקת EMG : לחץ על עצב באזור C6-C7.

אני כבר מיואש - האם הדרך היחידה היא ניתוח , או יש פתרונות אחרים ?
תודה
   תשובה לשינויים קשים ברוחב תעלת השדרהדר' רונן מנדלזיס, כירופרקט 18:27 18/07/2007
שלום מיכאל,
לפי תיאורך זו פגיעה משמעותית בחוליות עמוד שדרה צווארי ובתעלת השדרה.

יש לי נסיון טוב בטיפול בהיצרות תעלת השדרה.

הטיפול הכירופרקטי פותח את המרווחים בין החוליות ומקל את הלחץ מחוט השדרה.
שיחרור סדיר ומתמשך של הלחץ מאפשר תנועה טובה יותר של החוליות והקלה של הכאב.

הטיפול צריך להיות מאוד מדוייק ומתואם למצבך הייחודי, עם התייחסות להשפעה של הספציפית של השינויים בעמוד השדרה על תפקוד הצוואר והרקמות בעמוד שדרה גבי עליון, הפנים והראש.

לצורך וידוי התאמת הטיפול לך, נדרשת בדיקה גופנית והתרשמות מצילומי ההדמייה על ידי כירופרקט.

סבירות שאפשר להקל על הזרמים ליד ועל תנועת הצוואר ועל הכאב בצוואר ובכתפיים, ללא ניתוח.

חשוב לי לסייג מעט את התשובה, זו תשובה כללית לשאלה.
אי אפשר לתת תשובה ספציפית למקרה הייחודי שלך, ללא הבדיקה הגופנית והתייחסות ספציפית לצילומי ההדמייה (רנטגן, CT ו-MRI) ובדיקות אחרות אם נעשו - [EMG ואחרות].

ישנם מטופלים רבים שעזרתי להם עם בעיות כאלו (ללא ניתוח).

ד"ר רונן מנדלזיס, כירופרקט
1-800-39-40-40
   המשך נתוניםמיכאל 10:40 19/07/2007
הייתי רוצה לצרף עוד נתוני בדיקות :

בבדיקת EMG לאחרונה : H-REFLEX התקבל ארוך דו-צדדית, בולט יותר בשמאל : רדיקולופטיה בגובה
C6-C7 דו-צדדית, מודגשת משמאל.

צילום לפני שנה : יישור של לורדוזיס הרגילה, בגובה C4-C5 הודגמה דיסקופטיה וקיפוזיס קלה.

CT לפני חצי שנה :
בגובה C4-C5 : מחלה ניוונית עם סימני בלט דיסק קל מרכזי עם לחץ קל על שק הטיקלי והופעה של זיזים
אחוריים מסויידים. מפרקים הפאצטליים והאונקו-ורטברליים מעט מוצרים.
בגובה C5-C6 : בלט דיסק מרכזי קל/בינוני עם הופעה של זיז אחורי גרמי, הלוחץ על שק הטירקלי. קוטר
של תעלה הספינלית הגרמית שמור. הנמכת גובה של מרווח הבין חולייתי. מפרקים
הפאצטליים והאונקו-ורטברליים הודגמו ללא סטיות.
בגובה C6-C7 : תקין.

בחוות דעת מומחה שקיבלתי נאמר : הבדיקה הדגימה עמדה קיפוטית של עמוד שדרה צווארי עם מרכז בגובה C4-C5 , בקע דיסקאלי בגבהים C4-C5 , C5-C6 עם לחץ קל לקדמת חוט השדרה, בלט דיסק C6-C7 .
יש מקום לשקול התערבות ניתוחית – דיסקאקטומיה C4-C5 , C5-C6 וקיבוע בגישה קדמית.

האם בכל זאת אתה חושב שכירופרקטיקה עשויה לפתור את הבעיה?
בכמה טיפולים יש צורך? האם יש סיכוי לנזק?
תודה, מיכאל
   המשך תשובה לבעיות בעמוד שדרה צווארידר' רונן מנדלזיס, כירופרקט 15:13 19/07/2007
שלום מיכאל,

כן, יש לי נסיו גם עם הבעיות הנוספות שציינת.
הטיפול הכירופרקטי מאוד בטוח, כשהוא נעשה על ידי כירופרקט/ית.

אי אפשר לתת תחזית ללא הבדיקה הגופנית, וללא התרשמות ספציפית מצילומי ההדמייה, ובדיקת ה-EMG.

צריך להיות בטוח שהמקרה הייחודי שלך מתאים לטיפול הכירופרקטי.

בדרך כלל שינויי מבנה של קשתות, חוליות ועמוד השדרה קורים לאורך שנים, כך שגם התיקון/טיפול לוקח זמן.
אין פתרונות קסם. אבל התייחסות ספציפית למקרה שלך תוכל להינתן רק בדיווח המימצאים מהבדיקה הגופנית שלך ומהתייחסות לצילומי ההדמייה ולבדיקת ה-EMG, ותיאום המימצאים.

דר' רונן מנדלזיס, כירופרקט
1-800-39-40-40
   תודה רבהמיכאל 15:46 19/07/2007
תודה רבה על תשובה המפורטת.
אני אצור איתך קשר, אם כי יש לי בעיה מסויימת - כי אני גר באזור הדרום (מיתר) ונמצא בתל-אביב פעם בשבועיים עד חודש
בימי שישי-שבת, ואם מדובר בהרבה טיפולים - זה קצת בעיתי.
   כירופרקט באיזור באר שבעדר' רונן מנדלזיס, כירופרקט 12:08 20/07/2007
שלום מיכאל,
ישנו ד"ר גל גריסרו, כירופרקט שיש לו מרפאות בבאר שבע ובאשקלון.
לדעתי כדאי לך לפנות אליו ולטפל בבעייה בהקדם.

מספר הטלפון של ד"ר גריסרו: 054-777-3408.

בברכה,

ד"ר רונן מנדלזיס, כירופרקט
1-800-39-40-40
www.dr-ronen.com
   תודה שובמיכאל 13:32 22/07/2007
אמנם ד"ר גריסרו מקבל בבאר-שבע רק חברי קופ"ח לאומית (ואני ממכבי) - וחבל מאוד שיש מחסור בכירופרקטים בבאר-שבע.
אשקלון אמנם קצת רחוקה ממני, אך יחד אם זאת אם אין
ברירה אחרת , נראה לי שאלך על אפשרות זו.

תודה, מיכאל

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו